Ripple CTO’sundan “Bitcoin sıfırlanacak” diyen ünlü yatırımcıya yanıt

Ripple'ın teknoloji direktörü David Schwartz, Bitcoin'in sıfırlanacağını iddia eden ünlü yatırımcı Jim Rogers'a cevap verdi.

bitcoin

Dünyaca ünlü yatırımcı Jim Rogers, geçtiğimiz günlerde Japonya’da yayın yapan bir gazeteye verdiği demeçte, Bitcoin’de hâlâ bir balon olduğunu, değerinin önünde sonunda sıfırlanacağını ve yok olacağını söylemişti.

Rogers, konuyla ilgili açıklamasında “Kripto para kullananlar hükümetleri alt etmeye çalışıyor ancak başarılı olma şansları yok. Devlet destekli kurumların hâlâ kripto para sektörünü ‘silahlarıyla’ yıkıma uğratma gücü çok fazla.” ifadelerini de kullanmıştı.

Bununla birlikte Rogers, dijital paranın değerli bir konsept olduğunu düşünüyor ve ona göre hükümetler, bunları varlık kontrol sistemlerini geliştirmek için kullanacaklar.

Öte yandan Ripple’ın teknoloji direktörü David Schwartz, Rogers ile aynı görüşte değil. Schwartz, bugüne kadar hükümetlerin kısıtlama veya yasak gibi çok sayıda girişimi olduğunu ancak bunların başarıya ulaşmadığını belirtiyor. Devlet kısıtlamalarının genellikle sektörde etkili olmadığını vurgulayan Schwartz, fiyatı düşürmelerinin bile pek ihtimal dahilinde bulunmadığını ifade ediyor. Ripple yöneticisi, “Genel olarak hükümetler kısıtlama veya yasak getirdiğinde sonuç fiyatta düşüş olmuyor.” diyor.

77 yaşındaki deneyimli yatırımcı Rogers, 2017 yılının Kasım ayında da “Bitcoin’den kaçının” tavsiyesi vermiş, en büyük kripto paradan balon kokusu aldığını söylemişti. Rogers, sözlerinin devamında ise “Balonlaşmış varlıklar, hayalin ötesinde yükselmeye devam edebilir. Daha fazla kazanç olabilir. Ancak bunlarla uğraşmak risklidir. Uzak durmak daha iyi.” demişti. Rogers, bu açıklamaları yaptığı sırada Bitcoin 8000 dolardan işlem görüyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl