Kraken, Ripple, Nasdaq ve ICE, ABD Kongresi’ne çağrıldı

Kripto para piyasasındaki büyük oyuncular, ICO'larla ilgili düzenleyici çerçeveyi tartışmak üzere ABD Kongresi'ne çağrıldı.

Ohio Eyaletini temsil eden ABD Kongre Üyesi, ICO’ların düzenlenmesine ilişkin bir görüşme için kripto para sektöründeki büyük oyuncuları davet etti.

ABD kripto para sektöründeki büyük oyuncular, ABD’li bir Kongre üyesi olan Warren Davidson’dan görüşme daveti aldılar. Görüşmenin konusu ICO’ların düzenlenmesi ve SEC’in çeşitli kararları ile ilgili olacak.

25 Eylül 2018 için planlanan toplantı Washington DC’deki Capitol Hill’de gerçekleşecek. Davetliler arasında Andreessen Horowitz, NASDAQ, Intercontinental Exchange (ICE), Kraken, Ripple, Harbor, CME Group, Circle, Coin Center ve Union Square Ventures bulunuyor.

Kongre üyesi, kripto-para piyasasının yönetmeliğin yetersizliği sebebiyle “riskli ve güvensiz” olduğunu düşünüyor. Davidson, “Regulatörlerin rolünü açıklığa kavuşturmak, tüketicileri korumak, ulusal güvenlik kaygılarını ele almak ve işletmeler için sermaye artırımı sağlamak adına büyüme yanlısı bir ortam oluşturmak amacıyla ICO’lar için yasal düzenlemelere öncülük etmek istiyorum.” dedi.

Ayrıca Kongre üyesinin, pozisyonları belirsiz olmasına karşın SEC ile görüştüğü bildirildi. Buna ek olarak Ohio eyaleti temsilcisi kripto para sektörüyle ilgili bu yıl içinde bir yasa tasarısı sunmayı planlıyor.

Bu, Davidson’dan duyulan ilk ICO ve kripto para yorumu değil. Geçtiğimiz Haziran ayında CNBC’ye verdiği demeçte ICO piyasasının “hafif düzenleyici çerçeve” gerektirdiğini belirtmişti.

Bununla birlikte, Kongre’deki devlet temsilcilerinin tamamı kripto para hakkında olumlu düşünmüyor. Bir örnek olarak Kongre Üyesi Brad Sherman, kripto paraların yasa dışı hale getirilmesi gerektiğini ifade etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl