Gaza basan Ripple, şimdi de kripto borsası Bitstamp’in hisselerini aldı

SEC ile davası devam etmesine rağmen özellikle ABD dışındaki faaliyetlerini yoğun şekilde sürdüren Ripple şirketi son dönemde Avrupa'ya konsantre oluyor. Firma şimdi de Avrupa'nın bilindik borsalarından Bitstamp hisselerinin açıklanmayan bir bölümünü satın aldı.

Geçtiğimiz hafta 250 milyon dolara, İsviçreli kripto şirketi Metaco’yu satın alan Ripple, gaza basmaya devam ediyor. Brad Garlinghouse liderliğindeki firmanın son olarak Bitstamp borsasından hisse satın aldığı belirtildi.

Ripple ya da Bitstamp’ten konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken, bilgiye ulaşan isim, Twitter’da “WrathofKahneman” takma adıyla bilinen hesap oldu.

Galaxy önerdi, Pantera sattı, Ripple aldı

“WrathofKahneman” hesabının verdiği bilgiye göre; Ripple’ın aldığı hisseler aslında bir başka kripto para şirketi Pantera Capital’a aitti.

Yatırım ve varlık yönetim şirketi Galaxy Digital’ın kazanç toplantısında resmen açıklanan bu durum, kripto para medyasına yansımadı ancak “WrathofKahneman” hesabının dikkatinden de kaçmadı.

Galaxy’nin kazanç raporundaki bildirimde, Pantera’ya hisselerini Ripple’a satmasının tavsiye edildiği belirtiliyor. Alımların da bu yılın ilk çeyreği itibarıyla tamamlandığı ifade ediliyor.

Ne için ve ne kadar alındı, belli değil

Pantera Capital firması, 2011 yılında faaliyetlerine başlayan Bitstamp borsasına 2014 yılında 10 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Pantera’nın satıştan kâr edip etmediği ya da Ripple’ın ne kadarlık hisse satın aldığı konusunda detaylı bir bilgi bulunmuyor.

Pantera’nın daha önce Ripple şirketine yatırım yaptığını hatırlatmakta da fayda var. Dolayısıyla taraflar arasında zaten eskiye dayanan bir ilişki de bulunuyor.

Ripple şirketinin “On Demand Liquidty” yani “Talep üzerine Likidite” adlı çözümü için borsadan hisse aldığı da iddialar arasında…

Bitstamp borsasının uzun zamandır İngiliz sterlini ve euro için ODL alanında büyük bir oyuncu olduğu da ifade ediliyor. Dolayısıyla Ripple’ın bu alımının arkasından önemli bir ortaklık çıkabilir ya da Bitstamp borsası bundan sonra XRP ekosisteminde önemli bir rol oynayabilir.

Avrupa’da birçok ülkede regüle olan Bitstamp borsası, sadece ABD doları, euro ve sterlin için fiat para desteği sağlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl