Ripple, kripto saklama şirketi Metaco’yu 250 milyon dolara satın aldı

SEC ile davası yaklaşık 2.5 senedir devam eden Ripple, küresel çaptaki operasyonlarını sürdürürken, son olarak İsviçre merkezli kripto şirketi Metaco'yu satın aldığını duyurdu. Ripple, Metaco için 250 milyon dolar ödedi.

San Francisco merkezli ödeme şirketi Ripple, İsviçre merkezli kripto saklama firması Metaco’yu 250 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

“Talebin artmasını bekliyoruz”

Ripple şirketinin tanınan CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin Metaco alımıyla alakalı olarak yaptığı açıklamada, özellikle kurumsal firmalardan gelen taleplerin önümüzdeki dönem daha da artmasını beklediklerini söyledi:

“Kripto piyasaları sert bir ayı sezonu yaşıyor ancak biz altyapıya odaklanarak bu ayı sezonunun zorluklarını fazla hissetmedik. Sonuç olarak siz bir soruna çözüm üretiyorsanız, orada mutlaka talep oluşacaktır. Kurumsal taraftaki taleplerin ilerleyen dönemde daha da artmasını bekliyoruz”

“İsviçre merkezli olması önemli…”

2 yıldan fazla süredir SEC ile davalık olan Ripple’ın, İsviçre merkezli bir şirket alması da sorulan Garlinghouse şu cevabı verdi:

“Metaco’nun İsviçre merkezli olması ve dolayısıyla ABD regülatörlerine bağlı olmaması, bizim şirkete olan ilgimizin artmasını sağladı. ABD dışında kalan piyasalarda, regülasyon yolları daha açık ve net duruyor. Şirketlerin yatırım yapmasını sağlayan da zaten bu açıklık ve netlik”

Ripple CEO’su ayrıca şirketin halka arzını düşündüklerini ancak bunun için aceleleri olmadığını da söyledi.

Nakit ve hisseyle anlaşma…

Metaco’yu 250 milyon dolarlık fiyata alan Ripple şirketi, bu sayede tokenize varlıkları saklama, çıkarma ve transfer etme hizmetleri de verebilecek. Taraflar arasındaki anlaşmaya göre ödeme nakit ve hisse senetleri olarak yapıldı. Böylece Ripple, Metaco’daki tek hissedar konumuna yükseldi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl