%50 daha fazla: Ripple, 2Ç’de 250 milyon dolarlık XRP sattı

Ripple tarafından dün yayınlanan raporda, ikinci çeyrekte yaklaşık yüzde 50 artışla 251 milyon dolarlık XRP satışı gerçekleştirildiği kaydedildi. Şirket, doğrudan kurumsal satışlarını da yüzde 75 oranında artırdı.

Ripple‘ın dün yayınlanan 2. çeyrek raporu, bazı sürprizleri de beraberinde getirdi.

Raporda Ripple’ın 2. çeyrekte 251 milyon dolarlık XRP sattığı belirtiliyor. Bu 1. çeyreğe göre yaklaşık yüzde 50 daha fazla. Şirket, ilk çeyrekte 169 milyon dolarlık XRP satışı gerçekleştirmişti.

Yine 2. çeyrekte büyük artış gösteren doğrudan kurumsal satışlar da, 61.9 milyon dolardan 107.9 milyon dolara çıktı. Satış hacminin büyük çoğunluğunu oluşturan programatik satışlara (alıcıyla doğrudan iletişime geçmeden, XRP’nin küresel işlem hacminin yüzdesine dayanarak yapılan satışlar) gelince; burada da 107 milyon dolardan 144.6 milyon dolara ulaşıldı.

Bu büyüme rakamlarına rağmen, şirket 3. çeyrekte XRP satışlarıyla ilgili daha tutucu bir yaklaşım benimsemeyi hedefliyor.

Şirket aynı zamanda likiditeye en çok ihtiyaç duyulan yere odaklanmak için bazı OTC pazarlarından da çekilmeyi düşünüyor ve bu da doğrudan kurumsal satışları olumsuz yönde etkileyebilir.

Raporda ayrıca, Ripple’ın küresel işlem hacminin %28’lik bir düşüşle 595 milyon dolardan 429.5 milyon dolara gerilediği belirtiliyor. Bunun nedeni, Ripple’ın Haziran ayında işlem hacmi öçütlerini değiştirmesi ve veri ve endeks firması CryptoCompare ile çalışmaya başlaması olabilir. Ripple daha önce CoinMarketCap’teki halka açık verileri kullanıyordu.

CoinMarketCap’e göre ise Ripple’ın küresel işlem hacmi, bu çeyrekte 1.8 milyar dolara ulaştı.

XRP’nin 12 yeni borsada listelendiği ve günlük volatilitesinin yaklaşık %5 düzeyinde olduğu da yine raporda belirtilenler arasında.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl