Türkiye ve Kuveyt arasında Ripple ödemeleri! İşlemler başladı

ripple-xrp (5)

ABD, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile büyük bir sorun yaşayan ve dava süreci içinde bulunan Ripple’da, ağın en eski katılımcılarından biri olan Kuveyt merkezli banka Kuwait Finance House’dan (KFH) Türkiye ile ilgili önemli bir adım geldi.

Kuwait Finance House (KFH) sınır ötesi ödemeler konusunda Ripple teknolojisini kullanarak Kuveyt ve Türkiye arasında anlık ödeme hizmeti sağlamaya başladı.

Türkiye’ye anlık ödeme göndermek isteyenler 7/24 kullanabilecek

KFH’de perakende bankacılıktan sorumlu olan grup yöneticisi Khaled Yousif Alshamlan, hizmetin, kişisel harcama ya da yatırım amaçlı olup olmadığı farketmeksizin Türkiye’ye anlık ödeme göndermek isteyen kişiler için devreye sokulduğunu belirtti. Alshamlan ayrıca, sistemin 7/24 kullanılabileceğini, hızlı ve güvenli olmasının yanı sıra işlem ücreti olmadan, KFH web sayfası ve hem IOS hem de Android sistemde bulunan mobil uygulamadan yapılabileceği bilgisini verdi:

“Finansal kurumlar, Ripple’ın teknolojisi ve büyüyen küresel ağı sayesinde, artık dünyada anlık olarak her yere güvenli ve ucuz bir şekilde ödeme gönderebiliyorlar. Bu hizmet sayesinde müşterilerimizin, güvenilir küresel bankalar ile olan sınır ötesi ödeme faaliyetleri kolaylaşacak. Bu adımla beraber anlık ödeme konusunda blokzincir teknolojisinin, kaliteli ödeme konusundaki rolü de en yüksek seviyeye ulaşmış oldu”

KFH’nin Ripple ağına katılan ilk bankalardan olduğunu belirten Alshamlan, bu hareketin müşteri deneyimlerini artırmakla beraber bankanın dijtalleşme politikasının da bir gereği olduğunu söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl