Almanya’nın en büyük ikinci borsası, XRP ve LTC ETN’lerini listeledi

Avrupa'nın onuncu, Almanya'nın en büyük ikinci menkul kıymetler borsası olan Börse Stuttgart, XRP ve LTC tabanlı ETN'leri listeledi.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre, Almanya’nın en büyük ikinci, Avrupa’nın en büyük onuncu menkul kıymetler borsası olan Börse Stuttgart (SWB), bugün iki kripto para ETN‘sini listelediğini duyurdu.

Yapılan duyuruda, Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi önde gelen kripto paralara dayalı ve XBT sağlayıcısı aracılığıyla basılan ETN’lerin artık Börse Stuttgart borsasında İsveç Kronu’na (SEK) ve Euro’ya (EUR) karşı işlem görebileceği belirtildi.

Börse Stuttgart yöneticisi Jürgen Dietrich, Almanya’da türünün ilk örneği olan bu hamleyle ilgili olarak şunları söylüyor:

“SWB’nin kripto para ETN’lerini listelemesi, yatırımcıların XRP ve LTC’nin gelecekteki fiyat hareketlerini borsada işlem gören menkul kıymetler aracılığıyla takip etmelerine izin verecek.”

Diğer borsalarda işlem gören ürünlere benzer şekilde bu kripto para ETN’leri de Orta Avrupa Saati’yle (CET) 08.00 ile 22.00 arasında alınıp satılabilecek.

XRP ve LTC tabanlı ETN’ler, Börse Stuttgart’a ait bir borsa olan İsveç’teki Nordic Growth Market’te 4 Nisan’dan bu yana işlem görüyor.

Ayrıca Börse Stuttgart, bu yılın başlarında kendi kripto para ticareti uygulaması Bison’u piyasaya sürmüştü.

Son zamanlarda dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq‘ın Bitcoin bazlı ürünlerin ticaretini test ettiği söyleniyor. Borsa daha önce de 2019’un ilk yarısında Bitcoin vadeli işlemlerine başlamayı planladığını açıklamıştı.

ETN nedir?

ETN’ler bir dayanak varlığın ya da endeksin pozitif veya negatif getirisini yatırımcısına sunan, borsada işlem gören ve vadesi olan borçlanma aracı niteliğindeki yatırım araçlarıdır ve yatırım yapılabilir seviyede kredi notu olan bankalar ya da finansal kuruluşlar tarafından ihraç edilirler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl