Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’ın kurucu ismi, bir haftada 145 milyon XRP sattı

Ripple’ın kurucu ekibinde yer alan isimlerden biri olan ancak 2013’te buradan ayrılarak Stellar’ı kuran Jed McCaleb, son bir haftada fiyattaki artışla birlikte daha fazla XRP sattı.

Bilindiği üzere McCaleb, Ripple’dan ayrılırken şirket ile yapılan anlaşma gereği 9 milyar XRP elde etti. Daha sonra kendisi ile XRP satışlarının fiyatı etkilememesi için bir anlaşma yapıldı. Bu anlaşmaya göre, McCaleb, günlük olarak XRP işlem hacminin küçük bir bölümü kadar satış gerçekleştirebiliyor. Bu yaklaşık olarak yüzde 1 ilâ 1.5 düzeyinde.

McCaleb, satışlarını devam ettirirken son yedi gün içinde toplamda 145 milyon XRP’yi elden çıkardı. XRPscan verilerine göre McCaleb, 6 Şubat ilâ 8 Şubat tarihleri arasında yaklaşık 51 milyon XRP sattı. Birkaç gün aradan sonra satışlar kaldığı yerden sürdü. 9 Şubat’tan bugüne kadar ise her gün en az 19 milyon XRP’lik satış gerçekleştirildi ve bu aralıkta da toplamda 95 milyon 500 bin XRP elden çıkarıldı. Böylece son bir haftada McCaleb, 146 milyon 500 bin XRP’si ile vedalaşmış oldu.

McCaleb'in 9 Şubat'tan bugüne gerçekleştirdiği satışlar
McCaleb’in 9 Şubat’tan bugüne gerçekleştirdiği XRP satışları

Mevcut fiyatlarla 146 milyon XRP, 84 milyon dolar ediyor. Bir başka deyişle McCaleb, sadece bir haftada 84 milyon dolarlık kârı cebine koydu. McCaleb’e ait henüz satılmamış yaklaşık 3 milyar XRP var. Bunların satışlarla beraber 2021 yılı içinde tükenmesi bekleniyor.

McCaleb, geçen yılki XRP satışlarından ise 411 milyon dolar kazanç sağlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl