Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’dan MoneyGram’in kararı sonrası açıklama

ripple

Ripple, 2019 yılında ortaklığa imza attığı para transferi şirketi MoneyGram’in iş birliği konusunda Ripple ve SEC arasındaki dava sürecini gerekçe göstererek geri adım atması hakkında bir açıklama yayınladı.

Ripple’dan yapılan açıklamada, “MoneyGram ile 2019’da hâlen yürürlükte olan ve şirketin ODL kullanımıyla sınırlı olmayan uzun dönemli bir sözleşme imzaladık. Birlikte alternatif kullanım durumlarını aktif olarak araştırıyoruz. MoneyGram ile ileriye dönük bir formül bulmayı sabırsızlıkla bekliyor ve bu davanın sonunda dijital varlıkların ve blok zinciri teknolojisinin kullanımı hususunda ABD’de daha fazla yasal netlik olacağına inanıyoruz. Daha önce de söylediğimiz gibi Ripple aleyhindeki dava, suyu gereksiz yere bulandırdı ve borsalar, piyasa yapıcıları ve işletmeler için daha fazla belirsizlik yarattı.” denildi.

MoneyGram’in dünkü açıklamasında, Ripple’ın ödeme çözümü ODL’nin kullanımının askıya alındığı, ayrıca bu yılın ilk çeyreğinde Ripple pazar geliştirme ücretleri olarak alınan teşviklerden istifa etmenin planlanmadığı kaydedildi.

Bilindiği üzere para transferi şirketi, Ripple ile anlaşması doğrultusunda her çeyrek dönemde Ripple’dan XRP’nin kullanımını teşviki için “pazar geliştirme ücreti” adı altında XRP alıyordu. 2020’nin dördüncü çeyreğinde Ripple’ın MoneyGram’e 8.5 milyon dolarlık teşvik sağladığı belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl