Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’ın en büyük ODL partnerinden işlemlerde rekor büyüme

Ripple'ın 30 milyon dolar yatırım yaptığı ve para transferlerinde XRP kullanmaya başlayan MoneyGram, işlem hacimlerinde rekor büyüme verileri elde etti.

Para transferi şirketi MoneyGram, Ripple ile ortaklık kurduktan yaklaşık 6 ay sonra, Aralık ayında işlem hacimlerinde rekor bir büyümeye ulaştı.

Şirket tarafından yayınlanan basın açıklamasında, “1-25 Aralık arasında MoneyGram markalı çevrim içi platformlar, bir önceki yıla göre yüzde 70’ten fazla işlem artışı kaydetti ve çevrim içi işlemlerin yüzde 80’i bir mobil cihazda başlatıldı. ABD dışında, tatil döneminde yapılan çevrim içi işlemler geçen yıla göre yaklaşık yüzde 120 arttı. Küresel olarak şirketin tüm büyük çevrim içi pazarları tatil döneminde işlemlerde çift haneli büyüme gördü.” ifadeleri kullanıldı.

Ripple’ın 30 milyon dolar yatırım yaptığı MoneyGram, geçen yazdan beri XRP destekli On-Demant Liquidity (ODL) çözümünü kullanıyor.

MoneyGram, Kasım ayı itibari ile Meksika koridorunda gerçekleşen işlemlerin yüzde 10’unun XRP ile gerçekleştirildiğini açıklamıştı. Şirket; Filipinler, Avrupa ve Avustralya’da da XRP ile para transferlerine başladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl