Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple ve MoneyGram ortaklığı resmen sona erdi

Ripple, bugün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, para transferi şirketi MoneyGram ile mevcut ortaklık anlaşmasının şirketlerin ortak kararıyla sonlandırıldığını bildirdi.

Açıklamada, “Kısa sürede ulaştığımız başarıdan ve bu türünün ilk örneği olan ürünü pazara sunmada elde ettiğimiz etkiden gurur duyuyoruz. RippleNet ve ODL aracılığıyla, birlikte milyarlarca dolarlık işlem gerçekleştirdik. Gelecekte ilişkimizi yeniden gözden geçirmeye kararlıyız. Hâlâ dijital varlıkların ve Blockchain teknolojisinin küresel ödemelerdeki statükoyu dünya çapındaki milyarlarca tüketicinin yararına değiştirme vadine inanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

2019 yılında iş birliğine gitmiş ve bu iş birliği kapsamında Ripple, MoneyGram’a 50 milyon dolar yatırım yapma taahhüdünde bulunmuştu. Bununla birlikte MoneyGram da hizmetlerinde XRP’yi kullanacaktı. İş birliği bir süre başarıyla devam etse de SEC’nin davası sonrası MoneyGram geri adım attı.

Gelişme, XRP’nin fiyatında önemli bir etki yaratmadı. Kripto para, TSİ 00.50 itibari ile 0.47 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl