En büyük ikinci borsa Nasdaq, XRP endeksi listeliyor

Dünyanın en büyük ikinci borsası Nasdaq, fiyat endekslerine Bitcoin ve Ether'in ardından XRP'yi de ekleyeceğini açıkladı.

Dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq, kripto para endekslerine bir başka kripto parayı daha ekliyor: piyasa kapitalizasyonu ile üç numaralı XRP.

Şirket tarafından dün yapılan açıklamada, Yeni Zelanda merkezli Brave New Coin ile iş birliği içinde 1 Mayıs’tan itibaren XRP için gerçek zamanlı endeks bilgileri sunulacağı bildirildi.

XRP Liquid Index (XRPLX) olarak adlandırılan endeks, XRP’nin fiyatı için ABD Doları cinsinden bir spot ya da referans kuru sunacak.

Brave New Coin tarafından yapılan ayrı bir açıklamada, “XRPLX, yalnızca en likit borsalardan veri sağlıyor.” denildi ve bu borsaların Bitfinex, Bitstamp, Poloniex ve Kraken olduğu aktarıldı. Coinbase’in ise bir sonraki incelemede ekleneceği ifade edildi.

Bu yılın başlarında Brave New Coin ile ortaklık kuran Nasdaq, küresel veri servisine daha önce Bitcoin ve Ether endeksleri eklemişti.

Bu endekslerle kripto paraların net ve şeffaf fiyat keşfi ihtiyacına cevap verilmesi hedefleniyor. Endeksler, Nasdaq’ın Küresel Endeks Veri Servisi’ni (GIDS) kullanan müşteriler için gerçek zamanlı fiyat verileri sunuyor.

XRP, düne göre yüzde 4.5’in üzerinde yükseliş ile 0.307 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl