Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

OCC eski başkanı Ripple ve SEC arasında anlaşma bekliyor

Joe Biden’ın ABD başkanı seçilmesinden önce Amerikan Para Kontrol Ofisi OCC’nin başkanı olan Brian Brooks, Ripple ve SEC davasıyla ilgili konuştu. Brooks mahkemenin taraflar arasındaki bir anlaşmayla sonuçlanacağına inandığını belirtti.

Yeni başkan Joe Biden’in teknoloji konusunda iyi ve bilgili bir ekip oluşturmasından ötürü onun döneminde kripto paralara karşı pozitif bir regülasyon döneminin oluşacağına inandığını belirtti:

“Açıkçası Biden yönetimine, benim bu fikirlerimle paralel düşünen insanlar geliyor. Sanıyorum OCC’de benden sonra Michael Barr başkan olacak ve bana benzer düşüncelere sahip biri. Örnek olarak bir dönem Ripple danışma kurulunda görev almış bir kişi. Diğer yandan da Hazine Bakanı Yellen’ın şüpheci açıklamalarını görüyoruz. Bence konuyla çok alakalı sözler değil. Burada olay, kimin teknolojiye ayak uydurabileceği ve onu benimseyebileceği ve kimin bunu yapamayacağıyla ilgili…”

XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda kesin bir cevap vermekten kaçınan Brooks, konunun ne zaman çözülebileceğine değindi. Brooks ayrıca XRP‘nin 2021 yılında, ilk çıktığı döneme göre çok daha farklı bir değer temeline sahip olacağını belirtti:

“XRP konusunda bence en önemli nokta, bir varlığın dağıtılma şekliyle, onun belirli bir dönemdeki niteliği arasında fark olmasıdır. Ripple’daki durum şu; 10 yıl önce XRP token’larının dağıtımında ne olduysa oldu ve o zaman ya menkul kıymetti ya da değildi. Mahkeme buna karar verecek. Bu, XRP’nin bugün bir menkul kıymet olup olmadığından farklı bir soru. SEC, varlıkların doğasının zamanla, merkeziyetsizlik ve kullanım alanı kazanmalarıyla değişebileceğini zaten söylemişti.”

SEC ve Ripple arasındaki davayla ilgili öngörüsünü de paylaşan OCC eski başkanı, birçok uzman gibi taraflar arasında büyük ihtimalle bir uzlaşma olacağını düşünüyor ancak Ripple’ın saklama hesaplarının da burada bir sorun çıkarabileceğini belirtiyor:

“Bir öngörüde bulunacaksam, bir uzlaşma olabilir. Token dağıtımı konusunda olacaktır. Bu anlaşma sayesinde şu anda ellerinde XRP bulunanlar trade yapabilir ve token’ın değerini belirleyebilirler. “

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl