Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’ın 25 milyon dolar yatırım yaptığı şirket kepenk indirdi

Ripple'ın 2018 yılında 25 milyon dolar yatırım yaptığı Omni, resmen faaliyetini sonlandırdı.

Ripple’in ilk büyük yatırımlarından birini gerçekleştirdiği şirket kepenk indirdi.

San Francisco merkezli eşler arası kiralama girişimi Omni, hizmetlerini resmen sonlandırdı ve internet sitesini kapattı.

Omni, Ripple’ın yatırım kolu Xpring tarafından yatırımda bulunulan ilk şirketlerden biriydi. İnsanların birbirlerinden bisikletlerden uyku tulumlarına kadar eşya bulma ve kiralamalarını sağlayan bir servis olan Omni’de XRP de kullanılabiliyordu.

Ripple, 2018 yılının Mayıs ayında Omni’ye 25 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Coinbase’in Omni’yi satın almak için görüşmeler yürüttüğü yazılmıştı. Kasım ayında ise ABD merkezli kripto para borsasının Omni’nin mühendislik ekibini işe almak için Omni ile anlaşmaya vardığı belirtilmişti. Aynı ay Omni’nin yıl sonunda kapanacağı duyurulmuştu.

Şimdi Omni’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, “Değerli müşterilerimiz ve ortaklarımız, 2014’ten beri ihtiyaç duyduğunuz şeylere ihtiyacınız olduğunda erişmenizi sağlamaya çalıştık ve toplulukları daha fazla paylaşmaya, daha az satın almaya teşvik ettik. Küçük işletmeler ve hizmet verdikleri topluluklarla çalışmaktan onur duyduk. Derinlemesine düşündükten sonra platformumuzu kapatmaya ve operasyonlarımızı sonlandırmaya karar verdik. Her şeyden çok, son beş buçuk yıla bize çok büyük sevgi gösteren ve destek veren müşterilerimize, ortaklarımıza ve topluluğumuza teşekkür etmek istiyoruz.” ifadelerine yer veriliyor.

Coinbase’in Omni’den devraldığı ekibin ne üzerine çalıştığı henüz bilinmiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl