Ripple, Palau Cumhuriyeti ile ortaklık kurdu

Küresel ödeme şirketi Ripple, ada ülkesi Palau Cumhuriyeti ile dijital para üzerine stratejiler geliştirmek için ortaklık kurdu.

Ripple’dan yapılan açıklamada, “Ortaklık, başlangıçta sınır ötesi ödemeler üzerine stratejiler ve Palau için ABD Doları destekli dijital para geliştirmeye odaklanacak.” denildi.

Palau Devlet Başkanı Surangel Whipps Jr., “Finansal yenilik ve teknolojilerde liderlik etme taahhüdümüzün bir parçası olarak Ripple ile ortaklık kurmaktan dolayı mutluyuz. İş birliğimizin ilk aşamasında, sınır ötesi ödeme stratejisi geliştirmeye ve Palau vatandaşlarının finansal erişimini artıracak bir ulusal dijital para oluşturmaya odaklanacağız.” dedi.

Ripple yöneticisi James Wallis ise “Finansal ve iklimle ilişkili hedeflerimize ulaşmak için Palau ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Teknoloji ve deneyimimizi, ülke için gerçek bir ekonomik ve sosyal etki yaratmak üzere Palau’nun benzersiz nitelikleriyle buluşturmak için harika bir fırsatımız var.” şeklinde konuştu.

Ripple, Eylül ayında da Güney Asya’da 760 bin nüfuslu küçük bir ülke olan Bhutan ile iş birliği yaptığını açıklamıştı. Bhutan, Ripple’ın dijital parada ortaklık kurduğu ilk ülkeydi. Okyanusya’nın batısında yer alan bir ada ülkesi olan Palau’nun ise 18 bin nüfusu bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl