Ripple’dan “Coinbase’e rüşvet” iddiasına yanıt

Ripple'dan üst düzey bir yönetici, XRP'nin kripto para borsası Coinbase'e eklenmesi için rüşvet verildiği iddialarına yanıt verdi.

Blockchain ödeme ağı Ripple‘dan üst düzey bir yönetici, şirketin ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in XRP’yi listeleme kararına müdahil olmadığını ileri sürdü.

Ripple piyasalar başkanı Miguel Vitas, İngiltereli girişimci ve yatırımcı Alistair Milne’nin sosyal medya platformu Twitter’da başlattığı Ripple’ın XRP’nin listelenmesi için Coinbase’e rüşvet vermiş olabileceği tartışmalarına Milne’nin tweet’ini alıntılayarak yanıt verdi.

Vitas, konuyla ilgili yanıtında bunun Coinbase’in bağımsız kararı olduğunu, XRP’nin listelenmesi için hiçbir şey vermediklerini söyledi.

Coinbase şirketi, dün XRP’yi kripto para borsası Coinbase Pro’da listelenmesinden birkaç gün sonra ek olarak Coinbase.com ile Coinbase Android ve iOS uygulamalarına da ekledi.

XRP, hem Coinbase Pro’ya hem de Coinbase’in diğer platformlarına eklenirken fiyat artışı konusunda beklenen etki görülmedi. Kripto para, Coinbase Pro’ya eklendiğinin duyurulmasıyla birlikte yalnızca yüzde 10’luk bir artış kaydedebildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl