Katılım giderek büyüyor: “Ripple, arzın yarısını yaksın” kampanyası

Sayıları giderek artan bir grup XRP yatırımcısı, Ripple'ın piyasaya satış yapmayı durdurması ve dolayısıyla arzı azaltması için kampanya yürütüyor.

Decrypt‘in haberine göre, bir grup XRP yatırımcısı, Ripple’ın rezervlerinde tuttuğu, XRP’nin toplam arzının yarısını yakması için kampanya yürütüyor.

Uzun süren bekleyişe karşın XRP yatırımcıları, kripto paradan umdukları fiyat artışını göremedi. Bu kampanyayla Ripple’ın elindeki XRP’leri yakarak arzı azaltması için baskı yapmak ve buna bağlı olarak fiyatların yükselmesi hedefleniyor.

Kampanya, Twitter’da 100,000’i aşkın takipçiye sahip anonim bir trader olan Crypto Bitlord tarafından 5 Ağustos’ta başlatıldı. Change.org’daki kampanyayı şimdiye kadar 450 kişi imzaladı ve sayı giderek artıyor.

Kampanya metninde Ripple’ın piyasaya milyarlarca XRP satmaya devam ettiğini ve fiyatın çöküşüne neden olduğu kaydediliyor. Devamında, bu durumun artık bir son bulması gerektiği, satmayı bırakmaları halinde bunun XRP’ye olan güçlü taleple fiyatı büyük olasılıkla tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıyacağı belirtiliyor. Ayrıca, 10,000’in üzerinde imzaya ihtiyaç duyulduğu vurgulanıyor.

Ripple, ekosistemin büyümesin teşvik etmek maksadıyla piyasaya satış yapmak için elinde önemli miktarda XRP bulunduruyor. Bu XRP’ler, sistematik olarak piyasaya satılıyor. Söz konusu hamlenin XRP arzını hızla artırarak fiyatta aşağı yönlü baskı oluşturduğu düşünülüyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında açıklanan verilere göre şirket, ikinci çeyrek boyunca 250 milyon dolarlık XRP satışı gerçekleştirdi.

XRP, TSİ 22.10 itibari ile 0.31 dolardan alınıp satılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl