Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple, davada 16 kripto para borsasından belge istenmesini talep etti

Ripple ve SEC arasındaki davada, mahkemenin birkaç gün önce SEC'nin, Ripple'ın aldığı yasal tavsiyelerle ilgili belgelerine ulaşmasını reddetmesinin ardından şimdi de Ripple tarafından bir talep geldi. CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen, SEC'nin yurt dışındaki borsalardan XRP ile ilgili belge almasını talep etti. İkiliye göre, bu belgeler Ripple'ın menkul kıymet yasasını ihlal etmediğinin önemli bir göstergesi olacak.

ripple-xrp

Ripple ve SEC arasındaki davada Ripple’ın iki yöneticisi mahkemeden yeni bir talepte bulundu. Ripple tarafı, SEC’nin ABD dışı borsalardan XRP satışlarıyla ilgili belgeleri soruşturmasını istedi.

“SEC’nin yetki alanı dışında…”

Ripple’ın bu tarz bir zorunlu soruşturma talep etmesindeki sebep ise, SEC’nin menkul kıymet yasasının 5. bölümünün, Ripple tarafından ihlal edildiği suçlamasında bulunması… Ripple ise, 5. bölümün sadece yerel ve kayıtsız satışları önlemek üzere olduğunu belirtirken, bu borsalardan gelecek belgelerin, satışların ABD dışında ve dolayısıyla SEC’nin de yetki alanının dışında yapıldığını net şekilde göstereceğine inanıyor.

SEC’nin iddiasına göre Ripple, 2 milyar XRP token’ı dünyanın her yerinden birçok yatırımcıya sattı ve bunu yaparken de iki yönetici XRP konusunda sürekli ve plânlı şekilde olumlu yorumlar yaparak yatırımcıları kandırdı.

Ripple, mahkemeden SEC’nin yurt dışında hizmet veren toplam 15 kripto para borsasından belge istemesini talep ediyor. Bu borsalar şöyle: AscendEx, BitMart, Bitforex, Bithumb, Bitlish, Bitrue Singapore, Bitstamp, Coinbene, Coinone, HitBTC, Huobi Global, iFinex, Korbit, OKEX, Upbit Singapore, ZB.

Mahkeme sürecinde 4 Haziran da önemli günlerden biri olacak. Garlinghouse ve Larsen, davanın reddini istemelerine ilişkin SEC’nin yaptığı savunmaya yarın cevap verecekler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl