Diğer hakimden Ripple ve SEC’ye anlaşma için toplantı önerisi

Ripple ve SEC arasında devam eden davada geçen hafta çıkan önemli kararın ardından, mahkemenin bir diğer hakimi Sarah Netburn iki taraftan, muhtemel bir anlaşma konusunda toplantı için gün belirlemelerini istedi.

Ripple ve SEC arasında yaklaşık 2.5 yıldır devam eden davada, hakimlerden Sarah Netburn iki tarafa da bir çağrıda bulundu.

Muhtemel bir anlaşma için zemin hazırlanması konusunda iki tarafın 6 ilâ 8 hafta içinde bir gün belirleyebileceğini belirten Netburn şu ifadeleri kullandı:

“Hakim Torres’in verdiği karar doğrultusunda, eğer taraflar bu kez anlaşmanın olumlu olacağını düşünüyorlarsa, 3 konuda ortak anlaşma ihtimalinin tartışılması için mahkeme yetkilileriyle iletişime geçilmesini öneriyorum. Günler mahkemenin yoğunluğu nedeniyle 6 ilâ 8 hafta sonrasına alınmalıdır. Son anda yapılacak bir başvuru mahkeme heyeti tarafından büyük ihtimalle kabul edilmeyecektir”

Bu durum kripto sektörü içinde tarafların anlaşmaya varma olasılığının artması şeklinde yorumlandı. Davanın açıldığı ilk günden bu yana uzmanlar, bir anlaşmanın Ripple tarafı için en olumlu kararlardan biri olacağı yönünde görüş belirtiyorlar.

Dava hakimlerinden Analisa Torres geçtiğimiz hafta verdiği kararda XRP’nin kurumsal şirketlere olan direkt satışının yatırım sözleşmesi statüsüne dahil olduğunu ancak ikinci el yapılan satışların bu kategoriye giremeyeceğini belirtmişti. Bu durum Ripple destekçileri tarafından “zafer” olarak yorumlanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl