Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple davasında yeni gelişme: Banka kayıtları talebinin durdurulması istendi

SEC ve Ripple arasında devam eden davayla ilgili savunma tarafından mahkemeye yeni bir talepte bulunuldu. Ripple'in iki baş yöneticisi Brad Garlinghouse ve Chris Larsen, SEC'nin kişisel finansal kayıtlara ulaşma talebinin reddedilmesini istediler.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, New York Güney Bölge Mahkemesi’ne gönderdikleri mektupla, hakim Sarah Netburn’den, bankalardan talep edilen 8 yıllık kişisel finansal geçmiş bilgilerinin durdurulmasını istediler. Garlinghouse ve Larsen, bu hareketin “kişisel gizliliğin uygunsuz şekilde ihlali” olduğunu belirtiyorlar.

SEC’nin aşırıya kaçtığını savundular

Garlinghouse ve Larsen, bunun bir dolandırıcılık davası değil, kayıt dışı menkul kıymet davası olduğunu belirterek bu tür bir talebin tamamen uygunsuz şekilde aşırıya kaçmak olduğunu savundular. İki yönetici, bazı finansal bilgileri mahkemeye sağlamayı zaten daha önce kabul ettiklerini ancak kişisel mali detayların da davayla alakası olmadığını ve SEC’nin bu talebinin gizlilik ihlali olduğunu öne sürdüler.

Kişisel finansal yaşama müdahale

Mahkemeye sunulan mektupta, “Savunma makamının mahremiyet çıkarları özellikle burada çok önemlidir çünkü bu talep, kişisel finansal yaşama kapsamlı şekilde müdahale etmektedir “denildi. Garlinghouse ve Larsen, SEC’nin bu bilgiyi neden talep ettiğiyle ilgili de yeterli bir açıklama yapmadığını öne sürüyor.

New York Federal Rezerv bankası da dahil olmak üzere şu ana kadar 6 bankaya mahkeme celbi gönderildi bile…

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC, Aralık ayında Ripple şirketi ve kurucu ortaklarına, 1.3 milyar dolar değerinde XRP’yi kayıtsız şekilde perakende yatırımcıya sattıklarını öne sürerek dava açmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl