Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple-SEC davasında hakimden araştırma süresinin uzatılmasına onay

Ripple ve SEC davasında yeni bir gelişme yaşandı ve mahkeme hakimi Sarah Netburn, SEC'nin dokümanların araştırılması sürecinin uzatılmasına yönelik talebini kabul etti. Netburn, SEC'ye 2 aylık ek süre tanıdı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin, Ethereum ve XRP hakkında birçok yıla yayılan on binlerce belgeyi teslim etme süresini uzatmayı başardı. Kurumun, mahkemeden ettiği uzatma talebi hakim Sarah Netburn tarafından kabul edildi.

Ripple’ın istediği olmadı

Davayı başından bu yana en küçük ayrıntısına kadar takip eden ve sosyal medya hesaplarından bilgilendirmede bulunan avukat James Filan, hakimin onay verdiğini belgesiyle birlikte duyurdu. Mahkeme belgesine göre SEC’nin, Ripple’ın talep ettiği Bitcoin, Ethereum ve XRP ile ilgili binlerce belgenin sunulması için son gün 31 Ağustos olacak. Ripple ise uzatmaya karşı çıkıyor ve SEC’nin belgeleri son gün olan 18 Haziran’a yetiştirmesini talep ediyordu.

“20 binden fazla belge sunduk” demişlerdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ise Nisan ayındna bu yana Ripple şirketine 20 binin üzerinde belge sunduklarını iddia etmişti. Bilindiği üzere Ripple, XRP’nin, Bitcoin ve Ethereum gibi menkul kıymet olmadığını iddia ediyor ve şirkete senelerce uyarı yapılmamış olmasını da buna kanıt gösteriyor. Bu yüzden Ripple şirketi, SEC’nin kendi içindeki Bitcoin, Ethereum ve XRP ile ilgili olan yazışmalarını talep ediyordu.

Jeremy Hogan: Dava şimdi uzadı

Davayı yakından takip eden bir başka Ripple ve XRP destekçisi avukat Jeremy Hogan da, mahkemenin bu kararının, davanın en az 60 gün daha uzayacağı anlamına geldiğini belirtti. Hogan yaptığı değerlendirmede şunu söyledi:

“Keşif ve araştırma süresi 60 gün daha uzadı. Bu aslında beklenmedik bir durum değildi ama tüm dava şimdi 60 gün daha uzadı. Bu yüzden karar duruşması Aralık/Ocak gibi olabilir. Taraflar arasında anlaşma olmazsa dava 2022’nin başlarına uzar. SEC’nin ‘XRP ile işlem yapmayın’ diye bir belgesi ya da önerisi yok. Bireysel konular olmadan böyle bir belge çıkmaz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl