Ripple-SEC davasında hakime yeni talep: 90 sayfalık savunma geliyor

Ripple şirketine 2020 yılının Aralık ayında kayıtsız menkul kıymet satışı davası açan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dava hakimlerinden Analisa Torres'e yeni bir talepte bulundu ve Ripple'ın davaya müdahil olmasını istediği 10 uzman kişinin reddedilmesi için 90 sayfaya varan bir savunma sunmak istediğini belirtti.

Ripple-SEC davasında bu kez SEC tarafı savunmaya geçti ve Ripple’ın davaya müdahil olmasını talep ettiği 10 uzman için itiraz etti. SEC’nin burada, saunmasının sayfa sayısına kadar detay bildirmesinin altında ise hakim Torres’in 28 Nisan tarihinde aldığı bir karar yatıyor. Mahkeme başkanlarından olan Torres, verdiği kararda bu tür talep ve onlara itiraz eden cevapların en fazla 15 sayfa olabileceğini hükmetmişti.

Hatırlanacağı üzere daha önce SEC’nin uzman olarak atadığı bir kişi davaay müdahil olmuş ve Ripple aleyhine görüş bildirmişti. Davaya müdahil olmayan ve Ripple tarafına destek olan avukatla ise bu anlamda kendilerinin de birçok uzman bulabileceklerini kaydetmişler ve böyle bir talepte bulunmuşlardı. İşte SEC’nin bu ret talebi savunmasının 90 sayfaya kadar ulaşabileceği belirtiliyor.

Videoların doğrulanması beklenecek

SEC geçen hafta da, William Hinman’ın Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığı yönünde yaptığı konuşmasının detayalrının açıklanmasını isteyen mahkeme kararına da kısa bir itirazda bulunmuştu. 14 Ağustos günü ise hakimlerden Sarah Netburn, video platformlarında yer alan William Hinman konuşmasının doğrulanması için Ripple’ın iki uzman görevlendirilmesi talebini onaylamıştı. Bir tanesinin Youtube’da olduğu belirtilen videonun mahkemede tartışılması için SEC, videoların değiştirilmediğine yönelik bir uzman görüşü talep etmişti. Ripple da daha sonra bu talepte bulunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl