Ripple – SEC davasında sona geliniyor: “30 gün içinde açıklanabilir”

ABD'de yatırım sözleşmeleri ve menkul kıymet tartışmaları her geçen gün daha fazla yapılırken bu konudaki en önemli dava olarak kabul edilen Ripple ve SEC arasındaki mahkemede sona geliniyor.

2020 yılının aralık ayında SEC’nin açtığı dava ile başlayan ve kripto para endüstrisinin adeta şoke olduğu dava hala devam ederken uzmanlar ise artık bir özet kararın çıkmasına kesin gözüyle bakıyor.

“Bu dönem bir karar açıklanabilir”

Ripple ile SEC arasındaki davada uzun süredir Twitter üzerinden bilgilendirmelerde bulunan ünlü avukat John Deaton da, kısa süre içerisinde bir karara varılmasını beklediğini hatta bu sürenin 30 günü aşmasının da kendisini çok şaşırtacağını söyledi:

“Haftanın sonuna doğru bir özet karar açıklanırsa şaşırmam. Hatta önümüzdeki 30 gün içine bir kararın açıklanmaması da beni çok şaşıtır. Ripple şirketinin Michael Kellogg’u tuttuğunu görüyoruz. Bununla birlikte üst mahkemede çalışan biri de zamanında Kellogg için çalışmıştı. Bu yüzden kendime güvenerek söylüyorum. Sadece bu isimlerden ötürü de değil ama Ripple bu işi üst mahkemeye taşırsa bu davayı kazanır diye düşünüyorum. Ripple’ın davayı kaznaması durumunda SEC, bir itiraz tehdidi kullanacaktır. Ripple da bunu kabul eder ve anlaşma yoluna gidip istediğini yine almış olur. ”

“Hinman belgeleri de kamuya açılacak”

John Deaton ayrıca davanın gidişatı açısından uzun zamandır büyük önem taşıyan ve çok tartışılan Hinman belgelerine de değindi ve bu belgelerin SEC’nin itirazına rağmen kamuya açılacağını iddia etti:

“Sonunda bu belgeler açılacak. SEC’nin itirazına rağmen olacak. Hinman, daha önce Ethereum’un yeterli seviyede merkeziyetsiz olduğunu söylemişti. Bunlar yoruma açık ve hakimler bu dosyaların açılmasını ister. Dragonchain ile ilgili bir davada da benzer durumlar söz konusuydu”

Gazeteci Terrett: 3 seçenek var

Davayı yakından takip eden isimlerden biri olan Fox News çalışanı Eleanor Terrett da, Ripple davasında 3 seçenek olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Eğer hakim Torres bir özet karar verecekse önümüzde 3 seçenek var. Ya Ripple kazanacak, ya SEC… Üçüncü seçenek ise davanın ana mahkemeye taşınması…”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl