Ripple – SEC davasını takip eden uzman: Verilecek iki karar çok önemli

XRP ihraççısı şirket Ripple ile SEC arasındaki davayı en başından bu yana yakından takip eden avukat Jeremy Hogan, Twitter hesabından önemli iddialarda bulundu ve önümüzdeki günlerde kripto para sektörü açısından çok ciddi iki karar verileceğini belirtti.

2020 yılının Aralık ayından bu yana devam eden ve hala bir sonuca bağlanamayan Ripple-SEC davasında önümüzdeki günlerde önemli bir karar verilecek. Bu iddia, davayı başından bu yana takip eden Ripple destekçisi avukat Jeremy Hogan’dan geldi. Aslında Hogan Ripple-SEC davasının yanı sıra SEC-LBRY davasının da kripto sektörünü yakından ilgilendirdiğini belirtti.

“Önümüzdeki yılların gidişatı açısından çok önemli…”

Hogan, Ripple-SEC davasının özet kararının bugün dosyalanacağını ancak kararın Pazartesini günü resmen açıklanacağını belirtti:

“Ripple’da özet karar bugün dosyalanacak. Ancak Pazartesi’ye kadar bunu göremeyeceğiz. Ayrıca LBRY davasında da karar bu hafta açıklanabilir. Bu iki karar, kripto para dünyasının önümüzdeki yıllarda gideceği yolu belirleme açısından çok önemli olacak”

Bir başka Ripple destekçisi avukat olan James Filan da SEC ve Ripple’ın özet karar için taleplerini ilettikleri bilgisini verdi.

LBRY davası nedir?

Hogan’ın bahsettiği LBRY davası da yine SEC tarafından açılan bir dosya olarak biliniyor. 2021 yılında SEC, merkeziyetsiz video platformu LBRY’yi, yine Ripple’a yaptığı gibi, kayıtıs zmenkul kıymet satışıyla suçlamış ve dava etmişti. Şirketin LBRY Credits adında bir token’ı bulunuyor.

Hogan’a göre eğer bu davayı SEC kazanırsa, bu durum Ripple için de olumlu olmayacak ve Ripple’ın kendi davasını kazanma şansını iyice azaltacak.

Son 24 saatte yüzde 10’luk yükseliş gösteren LBRY Credits (LBC) yaklaşık 0,021 dolardan işlem görürken, XRP ise 0.34 dolarda…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl