Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SEC, duruşmaya günler kala Ripple’a karşı şikayetinde değişikliğe gitti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında başlayan dava sürecinde ön duruşma, 22 Şubat’ta görülecek.

Bu duruşma öncesinde SEC, Ripple ve yöneticileri Chris Larsen ile Brad Garlinghouse’un kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdiği ve menkul kıymet yasasını ihlâl ettiği suçlamalarını korunurken şikayetinde bazı değişikliklere gitti.

Ripple’ın baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çoğunuzun gördüğü gibi, SEC bugün şikayetinde değişiklik yaptı. Tek yasal iddia kaldı: XRP’nin belli dağıtımları bir yatırım sözleşmesi teşkil etti mi?” ifadelerini kullandı.

Öte yandan SEC’nin yeni şikayet dosyası, önceki ile karşılaştırıldığında eklemeler içeriyor. 71 sayfa olarak düzenlenen önceki dosya, yapılan eklemelerle beraber 79 sayfaya çıkarılıp genişletildi.

Örneğin daha önceki dosyada, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un Nisan 2017 ilâ Aralık 2019’da 321 milyon XRP satışı yaptığı belirtilirken yeni dosyada bu Nisan 2017 ilâ Ekim 2020 aralığında 357 milyon XRP satışı yaptığı şeklinde değiştirildi.

Gelişmelerin ortasında XRP ise nispeten yatay seyrini sürdürüyor. Kripto para, TSİ 02.15 itibari ile 0.53 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl