Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple ve SEC, Şubat’ta hakim karşısına çıkıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple şirketi, 22 Şubat'ta ön duruşmaya katılacak.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), geçtiğimiz hafta Ripple ve iki yöneticisi CEO Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı dava etmesinin ardından tarafların hâkim karşısına çıkacağı ilk tarih belli oldu.

Buna göre, 22 Şubat 2021’de New York Güney Bölgesi Fedaral Mahkemesi’nde ön duruşma görülecek.

SEC, Ripple’ı ve iki yöneticiyi, 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçluyor. Burada menkul kıymet olarak tanımlanan varlık ise XRP.

Öte yandan bugün Ripple’dan gelen açıklamada “Halk ve basın, hikayeyi yalnızca SEC tarafından duydu ve Ripple aleyhindeki bu kanıtlanmamış iddialara karşı birkaç hafta içinde yanıtımızı sunacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Ripple, SEC’nin açtığı davanın Ripple ile bağlantısı bulunmayan sayısız masum XRP sahibine zarar verdiğini ileri sürüyor. Şirket, tüm ürünleriyle ABD ve dünyada müşterilerle çalışmaya ve onları desteklemeye devam edeceğini bildirdi. Ripple, “Şirketimizi savunacağız ve ABD kripto para sektörü için var olan belirsizliği ortadan kaldırmak üzere bu konuyu mahkemede çözüme kavuşturmayı dört gözle bekliyoruz.” diyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl