Ripple, MoneyGram’in ardından birçok farklı şirkete yatırım arayışında

Ripple, MoneyGram ile vardığı 30 milyon dolarlık anlaşma sonrası birçok farklı şirkete yatırım yapmayı sürdürmek istiyor.

Ripple, para transfer devi MoneyGram ile yaptığı 30 milyon dolarlık anlaşmanın ardından satın alım ve yatırımlara devam etmek istiyor.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Yahoo Finance’e bugün verdiği demeçte, “Çok güçlü bir pozisyondayız, işimiz hızlı bir şekilde büyüyor, güçlü bir bilançomuz var ve avantajımızdan yararlanmak istiyorum.” açıklamasını yaptı.

Bununla beraber Garlinghouse, olası yatırımlar hakkında herhangi bir detay vermedi.

Ripple, Haziran ayında dünyanın en büyük para transfer şirketlerinden biri olan MoneyGram ile 30 milyon dolarlık yatırım anlaşması yapmıştı. Anlaşma gereği, bunun 20 milyon doları gelecek iki yıl içinde ödenecek.

Geçtiğimiz hafta MoneyGram’in CEO’su Alex Homes, şirketin Ripple’ın XRP’nin kullanıldığı xRapid Blockchain platformu ile para transferleri gerçekleştirmeye başladıklarını açıklamıştı.

Bu arada XRP’nin kötü performansından muzdarip olan bir grup XRP yatırımcısı, Change.org aracılığı ile XRP arzının yarısını yakması için Ripple’a baskı yapmak amacıyla bir kampanya yürütüyor. XRP, TSİ 12.30 itibari ile 0.30 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl