Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’ın yıllık konferansından XRP için iyi haber

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, şirketin Swell etkinliğinde dünya üzerinde yüzlerce şirket tarafından kullanılan RippleNet'teki işlemlerin 5'te 1'inin XRP kullanılarak gerçekleştirildiğini açıkladı. Garlinghouse, bunun nominal olarak 2 milyar dolara denk geldiğini söyledi.

ripple-xrp

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, küresel ödeme ağı RippleNet’teki işlemlerin 5’te 1’inin artık şirketin kripto parası olan XRP kullanılarak gerçekleştirildiğini söyledi.

Firmanın Swell etkinliğinde bir canlı yayın esnasında konuşan Garlinghouse, Ripple’ın sınır ötesi ödemeleri ağı ve XRP destekli Talep Üzerine Likidite (ODL) platformu üzerine bazı gelişmeleri aktardı.

XRP ve ODL’nin, Ripple’ın küresel çapta büyümesi ve şirketin uzun vadeli başarısı için hayati öneme sahip olduğunu söyleyen Garlinghouse şöyle konuştu:

“Latin Amerika, Afrika ve Asya’nın pasifik kıyıları…”

“RippleNet’in hayat geçtiği bu 3 senede nominal değeri 7 milyar doları aşan 2 milyon işlem yaptık. Asya’da en çok ilgi gören şirketiz. Müşterilerimizin yükselen piyasalar konusunda büyük ilgilerinin olduğu bir gerçek. Bu piyasaların olduğu bölgeler Latin Amerika, Afrika ve Asya’nın pasifik kıyıları… Bu bölgelerin aynı zamanda geleneksel bankacılık sistemi tarafından dışlanan ve yasaklanan bölgeler olduğu da ortada…”

“XRP’nin hızı, ölçeklenebilirliği ve kullanışlı oluşu…”

“Öte yandan XRP’nin de RippleNet’in arkasındaki anahtar olduğunu düşünüyorum. Hızı, ölçeklenebilirliği, anlık havalelerdeki düşük ücret yapısı ve değer değişimi özellikleriyle bence mükemmele yakın bir varlık. Ödemeler için üretilmiş bir kripto para ve kullanışlı. Bu yüzden herkes tarafından kullanılıyor.”

“XRP’yi kullanarak 2 sene önce Talep Üzerine Likidite’yi (ODL) başlattık. RippleNet’e bir bütün olarak bakarsanız, buradaki işlemlerin yüzde 20’sinin XRP kullanılarak ya da ODL üzerine yapıldığını görürsünüz. Bu da nominal olarak 2 milyar dolarlık bir değere eşittir”

Garlinghouse, RippleNet müşterisi olan Azimo’nun da ODL kullanımına değindi:

“Şirket deneyimlerini kamuya açık olarak paylaşan Azimo, Filipinler’den İngiltere ve Avrupa’ya yapılan para transferlerinde ODL kullanarak yüzde 30 ilâ 50 arasında tasarruf ettiklerini belirtti. Bence 2020 ODL için müthiş bir sene oldu ve yılın sonuna doğru yaklaştığımız şu dönemde de hızlı büyüme devam ediyor. Müşterilerimizin bu ilgisinden ötürü çok mutlu olduğumuzu belirtebilirim. Karantina günlerinde bile müşterilerimizden büyük ilgi görmek harikaydı.”

Ripple geçtiğimiz hafta ODL müşterilerinin işlemleri için XRP’den yararlanmasına olanak tanıyan yeni Kredi Hattı (Line of Credit-LoC) ürününün lansmanını duyurmuştu. Garlinghouse konuyla ilgili olarak bu ürünün şirketin vizyonunu yansıttığını ve XRP’nin RippleNet’in geleceği olduğunu söyledi:

“LoC ile müşterilerimiz artık, sınır ötesi ödeme yapmak için ellerindeki sermayeden harcamak zorunda kalmıyorlar. Bu parayı ellerinde tutarak kendi işlerine daha fazla odaklanabilir ve ödemeyi daha sonra yapabilirler. Bu durum RippleNet’in evrimidir. XRP’ye olan yatırımımızı 2 katına çıkarıyoruz. Küresel olarak yaklaşık 10 trilyon dolar olduğu belirtilen büyük bir sorunu çözmek için dijital varlıkları kullanıyoruz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl