Ripple, SWIFT’in CEO’sunun açıklaması sonrası yükselişte

SWIFT'in CEO'su Gottfried Leibbrandt, Paris'te katıldığı bir forumda Corda platformunda XRP'yi kullanan Blockchain yazılım şirketi R3'le entegrasyona gideceklerini duyurdu.

Küresel bankacılık ödeme ağı SWIFT, Corda platformunun arkasındaki Blockchain yazılım firması R3‘ün teknolojisini entegre etmeyi planlıyor.

Bugün Paris Fintech Forumu’nda konuşan SWIFT’in CEO’su Gottfried Leibbrandt, “Bugün ilerleyen saatlerde R3 entegrasyonunu duyuracağız.” dedi. Daha sonra Leibbrandt’ın sözlerini netleştirmek için CoinDesk’e açıklamada bulunan SWIFT, entegrasyonun bu aşamada bir kavram kanıtı olacağını bildirdi.

Leibbrandt, SWIFT’in geniş bankacılık ağına gıpta ile bakan ve sık sık onun yaşlanmış yapısına dikkat çeken Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile birlikte sahneye çıktı.

R3, geçtiğimiz yılın Aralık ayında, Blockchain işletmeleri içinde küresel kripto para ödemelerine olanak tanımayı hedefleyen ve başlangıçta Ripple’ın XRP’sini kullanacak olan Corda Settler uygulamasını piyasaya sürmüştü.

Ayrıca R3 tarafından yapılan açıklamada, XRP’nin Corda Settler tarafından desteklenen ve küresel olarak kabul edilen ilk kripto para olacağı söylenmiş ve bu durum, daha önce yasal bir anlaşmazlığa düşen Ripple ve R3 ekosistemlerini birbirine yakınlaştırmıştı.

Yükseliş, bu sabah zirve yaptı

SWIFT’in CEO’sunun açıklamasının ardından Ripple’ın fiyatı yükselişe geçmişti. İlk aşamada dijital para, 0.29 dolar seviyesinden yüzde 10’un üzerinde artışla 0.32 dolara kadar çıkmıştı. XRP ilerleyen saatlerde yükselişini sürdürerek TSİ 04.50’de yüzde 17’yi gördü ve 0.34 dolara yaklaştı.

Bu yükselişin kaynağı, SWIFT’in CEO’sunun Corda platformunda XRP’yi kullanan R3’ün teknolojisinin SWIFT altyapısına entegre edileceğini açıklamasıydı. Kripto para topluluğunda bu SWIFT’in XRP’yi kullanacağı şeklinde yorumlandı fakat şu an için böyle bir kesinlik bulunmuyor.

Haber: CoinDesk

→2.5 TRİLYON DOLARLIK FİDELİTY, BİTCOİN’İN AYINI BELİRLEDİ: MART

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

3 yorums

 1. Blokchain teknoloji Cevapla

  sana katılmıyorum kardeşim, xrp tuzağa dayalı bir şirket değil, piyasadaki hali hazırdaki düşüşler elbetteki xrp yide etkiliyor, ve ben inanıyorum ki xrp uzun vadede yatırımcısına çok kar ettirecek. xrp nin şuanki fiyatı şirketinde işine gelmez, anlaşma sağladığı bankalarda tam anlamıyla kullanmaya başlamadılar, geleceği parlak xrp nin

  1. Falcon9 Cevapla

   Xrp nin durumu koyunun olmadığı yerde keçinin kendini çelebi sanmasına benziyor. Elindeki üretilmiş tokenleri her düşüş öncesinde borsalara transfer ederek manipülasyonla fiyatı yükseltip sonra spekülasyonlarla fiyatı düşen ve yatırımcısını sürekli söğüçleyen bir merkeziyetçi yapısı var. Xrp nin değeri ve bedeli bankalar tam anlamıyla kullanmaya başladığında güvenlik açıkları çıkacak transferlerde ağ da kaybolan paralar gündeme gelince sıfırlanacak.

 2. Treader_Prof Cevapla

  Yaklaşık 2 aydır hemen hemen hergün XRP şu bankayla anlaştı bu Bankayla iletişim halinde diye olumlu haberler yayımlanmasına rağmen bir türlü yükselememişdi taki 3 gün önce XRP nin satış için borsalara gönderdiği çeyrek milyon dolarlık tokenleri transfer edene kadar. XRp tokenleri şuan şirket tarafından pompalandı küçük yatırımcıyı tuzağa düşürdü sahte pumplarla fiyatı şişirdi ve 0,20 centlere düşmeden önce elindeki tokenleri yüksek fiyatdan sattı/satacak, hayatımda Xrp almadım almam tamamen tuzağa dayalı yatırımclıarı hortumlamaya dayalı bir merkezi işletim sistemi var. Yakında borsalarda askıya alınabilir yada yetkilileri yatırımcılarını zarara uğrattığı için hakkında dava açılabilir. XRP şirketinin bu tuzaklarına ABD izin vemez trump XRP yi yaptırım twitter’i ile bi günde yerle yeksan edebilir. XRp bunun bedelin ödeyecektir yaptığı yanına kar kalmaz.