Ripple, son bir ayda yüzde 84 değer kaybetti

Kripto para piyasası son 24 saatte önemli ölçüde düşüşler yaşadı. Söz konusu Ripple olduğunda ise işler korkunç görünüyor.

Kripto para birimleri piyasasında şu an itibari ile heyecanlanacak bir şey yok. Son 24 saat içerisinde değerinin yüzde 20’sinden fazlasını kaybetmemiş herhangi bir kripto para bulmak zor. Özellikle söz konusu Ripple olduğunda, işler şu an için kesinlikle korkunç görünüyor.

Ripple son 24 saatte yüzde 37 oranında değer kaybederek 0.64$’a düştü. Bununla birlikte bu devasa piyasa düzeltmesinin henüz tamamlanmamış olması bile mümkün.

Son birkaç gündür tüm kripto para piyasalarının önemli bir düzeltme yaşadığını söylemek yerinde olur. Bu düşüş, er ya da geç gerçekleşecekti, çünkü piyasa 2017 yılında büyük bir büyüme gördü.

Ripple, tarihi zirvesinin 3.2$ altında

Ripple, bundan bir ay önce 3.8$’la tarihi zirvesini yakalamıştı. O zamandan bu zamana kadar Ripple’da sürekli bir fiyat düşüşü gördük. Ripple’ın yüzde 37 oranında gerilemesinde elbette Bitcoin’in yaşadığı yüzde 15’lik düşüşün büyük etkisi var. Bununla birlikte Ripple, negatif yönde ayrışarak Bitcoin karşısında da yüzde 20 değer kaybetti.

Bir ay önce 1000$’lık Ripple alan biri…

Bundan bir ay önce 3.8$’lık fiyattan 1000$’lık Ripple almış olan birinin elinde şu an 263 adet Ripple var. Eğer şimdiki fiyattan sattığını düşünürsek sadece 168$’a sahip olacak.

Öte yanda Ripple, son 24 saatte 1.8 milyar Dolar’lık bir hacme sahip. Bu gösteriyor ki kesinlikle bir talep var. Fakat satışların daha baskın olduğu ortada. Bununla birlikte kripto para dünyasında her an her şey değişebilir. Ripple’da yaşanan büyük düşüş, bundan 6-12 ay içerisinde hızlı bir şekilde büyük karlarla sonuçlanabilir. Kripto para dünyasına girmek isteyen insanlar için mevcut fiyatlar, ilginç bir satın alma fırsatı sunuyor.

Bitcoin, trendini aniden tersine çevirirse yeniden 1$’lık bir Ripple fiyatı görebiliriz. Şu andan itibaren her şey mümkün.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl