Teknoloji devi Tencent’ten Ripple’a milyar dolarlık yatırım geliyor

Toplam piyasa değeri 580 milyar doları aşan teknoloji devi Tencent'in Ripple'a 2 milyar dolarlık yatırım yapacağı öne sürülüyor.

Tencent, 1998 yılında kurulan ve piyasa değeri 580 milyar dolara ulaşan Asya’nın sürekli büyüyen ve gelişen şirketlerinden biri. Şirketin Snapchat, Tesla ve Spotify gibi dev şirketlerde hisseleri bulunuyor, ayrıca popüler mesajlaşma uygulaması WeChat’in de sahibi.

Teknoloji devi Tencent, ripplenews.tech ve oracletimes.com’da yer alan haberlere göre, şu sıra Ripple’a yatırım yapma hazırlığında. Tencent’in yönetim kurulu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir toplantının ardından Ripple teknolojileri için bir öneriye onay verdi.

Yatırımın toplam boyutu 2 milyar dolar olacak

Öneri kapsamında şirket, Ripple’ın Asya pazarındaki hakimiyetini ele alacak miktarda büyük bir yatırım yapacak. Önümüzdeki 12 ay içinde tamamlanacak yatırımın boyutunun 2 milyar dolar olduğu bildirildi. Ayrıca yatırım miktarının tamamının XRP’ye çevrileceği belirtildi.

Tencent’in planının Ripple teknolojilerini kendi uygulaması olan WeChat’e entegre etmek ve mobil ödemelerde Alibaba ile Amazon’a karşı bir teknoloji savaşı başlatmak olduğu öne sürülüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl