Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’a SEC suçlamasının ardından bir dava daha

Ripple, şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman turuna liderlik eden Tetragon tarafından dava edildi.

ripple-swell

Ripple bir başka dava ile daha karşı karşıya. San Francisco merkezli ödeme teknolojileri şirketi, şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman turuna liderlik eden Tetragon Financial Group tarafından dava edildi.

Bloomberg’ün bildirdiğine göre Tetragon, Pazartesi günü şikayette bulundu ve Ripple’ın C serisi imtiyazlı hisse senedini geri alması için sözleşmeye dayalı hakkından yararlanmak istiyor.

Tetragon ayrıca ödeme yapılana kadar Ripple’ın tüm nakit veya diğer likit varlıkları kullanmasını engellemeyi hedefliyor. Şirket mahkemeden geçici bir yasaklama emri, ihtiyati tedbir ve acele yargılama talep etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen ay Ripple ve iki yöneticisini dava etmişti. Bu gelişmenin ardından XRP, birçok borsada ABD’li kullanıcılara kapatıldı ve bazı borsalarda da listeden çıkarıldı. Ripple ve SEC, Şubat’ta ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Ripple’a birkaç farklı taraftan dava açılırken yakın zaman önce de Coinbase ‘yasa dışı’ XRP satışı nedeniyle bir müşterisi tarafından şikayet edildi.

Bu arada kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden Grayscale, XRP Trust fonuna 23 Aralık’tan beri yeni yatırımcı kabul etmediğini, Digital Large Cap fonundan da XRP’yi kaldırdığını açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl