Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan dava süreci devam eden Ripple, dünyadaki yatırımlarına ise aynı hızda devam ediyor. San Francisco merkezli şirketin son olarak, Asya pazarında çok önemli bir yere sahip olan sınırötesi ödeme firması Tranglo’nun bir bölüm hissesine talip olduğu belirtildi.

Ripple Labs, sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo’nun yüzde 40’lık hissesini almayı plânladığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada bu alım ile XRP’nin kullanımına yönelik taleplerin karşılanmasının amaçlandığı belirtildi. Ripple’ın bu hamlesinin, Goldman Sachs ve Uber’de yöneticilik yapmış olan Brooks Entwistle’ın Ripple’ın Güney Asya bölge sorumlusu olmasından bir hafta sonra gelmesi ise dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili verdiği bir demeçte Entwistle şu ifadeleri kullandı:

“Ripple dünyadaki yeni piyasalara açılıyor. Çünkü kripto para kullanarak daha hızlı, ucuz ve daha güvenilir sınırötesi ödemeler için ciddi bir talep var”

Merkezi Malezya’da olan Tranglo, Ripple’ın verdiği rakamlara göre kuruluşundan bu yana toplam değeri 4 milyar doları bulan 20 milyondan fazla işlem gerçekleştirdi.

SEC ile süren dava süreci hakkında da kısa bir açıklama yapan Entwistle, regülasyon kurumuyla görüşmelerinde devam ettiğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere Aralık ayında SEC, kayıtdışı şekilde kullanıcılara XRP token sattığı gerekçesiyle Ripple şirketi ve yöneticilerine dava açmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl