Ripple, Bitcoin Cash’i geride bırakarak en büyük 3. kripto para oldu

Ripple, 56 milyar Dolar'lık bir piyasa hacmine ulaşarak Bitcoin ve Ethereum'un ardından 3. büyük kripto para birimi oldu.

Ripple, geçtiğimiz 24 saat içerisinde Bitcoin ve Ethereum’un ardından üçüncü büyük kripto para birimi oldu. Bitcoin Cash’i geride bırakan Ripple, 56 milyar Dolar’lık bir piyasa hacmine ulaştı.

Ripple neden yükseldi?

Bugün, tüm kripto para birimleri büyük bir düzeltme yaşadı. Birkaçı hariç piyasanın neredeyse tamamı yüzde 10’dan fazla geriledi. Durum buyken Ripple, yüzde 10’un üzerinde gördüğü artışla dikkatleri üzerine çekti.

Analistler, bu yükselişi Ripple’ın ana yatırımcılarından SBI Holdings ile Japonya’da önde gelen kredi kartı şirketleri arasında kurulan ortaklığa bağladı.

Son verilere göre dünya çapında 100’ün üzerinde finansal kurum, daha düşük maliyetlerle uluslararası ve eşler arası ödemeler yapmak için Ripple’ı kullanıyor. İsveç’in en büyük bankalarından olan SEB gibi birçok banka, yüksek profilli müşterileri için yüz milyonlarca dolarlık işlemleri Ripple üzerinden gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Ripple, Fransa’nın Credit Agricole, Brezilya’nın Bexs Banco ve Uruguay’ın dLocal şirketleriyle Ripple’in Blockchain teknolojisini uygulamak için ortaklık kurdu. Financial Times’ın haberine göre SEB, Ripple ağını kullanarak şimdiye kadar 180 milyon Dolar’lık işlem gerçekleştirdi.

Güney Kore etkisi

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Ripple’ın bu denli yükseliş göstermesinde en büyük pay Güney Kore’li yatırımcılara ait. Son 24 saatte Ripple’ın toplam işlem hacminin yüzde 40’ı -yaklaşık olarak 1.3 milyar Dolar- Güney Kore menşeili borsa Bithumb’da gerçekleşti.

Ripple, daha fazla banka ve büyük ölçekli finans kuruluşlarıyla ortaklık kurmayı sürdürürse Ripple blok zincirinin işlem hacmi ve kullanıcı etkinliği artacak, bu da fiyatı yukarı çekecek.

Yükselişi durdurulamıyor

Ripple, dünkü artışına kaldığı yerden devam ediyor. Bugün toplam piyasa hacminde 73 milyar Dolar’a ulaşan dijital para birimi, Ethereum’u da geride bırakarak Bitcoin’in ardından 2. sıraya oturmuştu.

Ripple nasıl alınır?

Ripple alabilmek için Binance borsasını kullanabilirsiniz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl