Uyuyan dev uyandı: XRP uzun bir aradan sonra ilk kez bu kadar sert yükseldi

Önde gelen dijital paralardan biri olan XRP, uzun bir aradan sonra bugün ilk kez yaklaşık yüzde 25 oranında değer kazandı.

XRP, kripto para piyasasında genel düşüş hacmine karşın bugün çift haneli kazanımlara ulaştı.

Blockchain ödemeleri startup’ı Ripple tarafından geliştirilen açık kaynaklı token, gün içinde 27 cent’ten işlem görürken TSİ 17.50’de 33 cent’i aşarak yaklaşık yüzde 25 oranında değer kazandı. Dijital para, ayrıca bu performansıyla en büyük 100 arasında en iyi performansı gösteren dijital para oldu.

XRP’deki bu yükseliş, Ripple’ın xRapid ürünüyle alakalı haberlerle ilişkilendiriliyor. Ripple’ın yöneticilerinden biri bir süredir beklenen XRP’nin kullanılacağı xRapid ürününün gelecek ay ya da yakın bir zamanda kurumsal kullanım için hazır olabileceğini bildirmişti.

XRP, tüm zamanların en yüksek seviyesini Ocak ayında görmüştü. Dijital para o dönemde 3,30 dolara kadar çıkmıştı.

Ek olarak şu sıralarda XRP’nin işlem hacmi 540 milyon dolara dayanmış durumda. Bu 17 Ağustos’tan bu yana görülen en yüksek seviye.

Yükseliş devam edecek mi?

XRP’deki mevcut durumu değerlendiren CoinDesk analisti Omkar Godbole, yükselişin sürebilmesi için UTC zaman dilimine göre günlük kapanışın 0.3282 doların üzerinde olması gerektiğini ifade etti. Godbole’a göre önde gelen dijital para bu durumda 0.424 doların üzerine çıkabilir.

→ DİJİTAL PARA BORSASINI 1 MİLYAR SAHTE EOS İLE SOYDULAR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl