Tone Vays: Ripple, ABD regülatörlerinin gazabını hissedecek

Deneyimli borsacı ve eski JPMorgan analisti Tone Vays, Ripple'a karşı açılan bir sınıf davası üzerine, "SEC, Thor'un çekicini indirmeye hazırlanıyor" ifadelerini kullandı.

Ripple, bu hafta ortaya çıkan şirkete karşı açılan dava haberlerinin ardından bir Bitcoin savunucusu tarafından topa tutuldu.

XRP’nin arkasındaki Ripple şirketi, SEC’in yakın zamanda yayınlanan dijital varlıklar çerçevesine dayanarak kayıt dışı menkul kıymet sattığı ve yatırımcıları yanılttığı iddiasıyla Bradley Sostack isimli bir yatırımcı tarafından mahkemeye verildi. Ripple, kural gereği suçlamalara gelecek ayın 19’una kadar bir yanıt vermek zorunda.

Bu son olaylara ilişkin yorumda bulunan deneyimli borsacı ve eski JPMorgan analisti Tone Vays, bir Twitter gönderisinde, XRP’yi dolandırıcılık token’ı olarak niteledi ve “SEC, Thor’un çekicini indirmeye hazırlanıyor” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda Ripple ve XRP ile ilgili tartışmalar gündemden neredeyse hiç düşmedi. Şirketin token’la ilgili çelişkili beyanları ve sosyal medya destekçilerinin davranışları en büyük üçüncü kripto paraya nahoş bir ün kazandırdı.

Bu hafta ayrı bir gelişmede XRP, kripto para borsası Beaxy’de koordineli bir saldırı sonucu emir defterinde görülen büyük satış emriyle yüzde 62 düştü. Olayın ardından Beaxy, alım satımı durdurduğunu açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl