Ripple ve SEC dava sürecinde önemli tarihler belli oldu

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davayla ilgili düzenli olarak bilgilendirmelerde bulunan Amerikalı avukat James Filan, önümüzdeki dönemin takviminde yer alan önemli duruşmaları paylaştı. Süreç 16 Ağustos'ta Ripple'ın, SEC'nin Slack konuşmaları talebine vereceği cevapla başlıyor.

ripple-davasi

Aralık ayından beri devam eden kayıtsız menkul kıymet satışı davasında iki taraf için de önemli duruşmaların olacağı tarihler resmen belli oldu. Hem Ripple’ın hem de şirketin SEC ile davalık olan iki yöneticisinin avukatı olan James Filan, her zaman yaptığı gibi programı paylaştı ve Ağustos ayıyla sonrasındaki önemli tarihleri kamuoyuna resmi belgelerle duyurdu.

16 Ağustos: Slack konuşmaları talebiyle başlıyor

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde SEC, Ripple çalışanlarının Slack konuşmalarının ortaya çıkması konusunda mahkemeye bir talepte bulunmuştu. SEC, binlerce mesajın çok az bir kısmının Ripple tarafından kendilerine gönderilmesi sonrasında mahkemeden bu konuda bir emir talep etmişti. İşte Ripple’ın, SEC’nin bu talebine olan cevabının duruşması 16 Ağustos’ta görülecek.

17 Ağustos: SEC’nin vermediği belgeler ile ilgili keşif süreci

Bir gün sonra ise önemli bir duruşma daha yapılacak. SEC, Ripple’ın verilmeyen belgeler ile ilgili keşif sürecinin başlatılması talebine cevap verecek.

Öte yandan Filan’ın paylaştığı resmi belgeye göre mahkeme tarafından bazı kararların da önümüzdeki dönemde verilmesi gerekiyor:

-Slack iletişim bilgileri ve SEC’nin müzakere süreci ayrıcalığı konusunda mahkemenin bir telefon konferans duruşması düzenleyip düzenlemeyeceği…

-Mart ayında XRP yatırımcılarının da davaya müdahil olabilmesine yönelik gelen talep ve SEC’nin bu konudaki itirazı hakkında karar…

-SEC’nin, Ripple adil bildirim ve eksik süreç iddialarının reddedilmesine yönelik talebi…

-Bireysel davalıların, SEC’nin değiştirilen ilk şikayetine karşı olan iptal talepleri…

Ancak mahkeme son maddeler için net bir gün henüz vermedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl