Western Union, Ripple ortağı MoneyGram’i satın almak istiyor

Para transferi şirketi Western Union'ın Ripple'ın hissedar olduğu ve önemli iş ilişkileri bulunduğu MoneyGram'e satın alım teklifi götürdü.

Para transferi devi Western Union’ın bir başka para transferi şirketi MoneyGram’i satın almak için teklifte bulunduğu belirtiliyor.

Bloomberg’ün bildirdiğine göre, henüz nihai bir karara varılmadı ve konuya yakın kaynakların aktardığı üzere Western Union herhangi bir anlaşma sağlanmadan geri çekilebilir. Haber sonrası, MoneyGram’in hisseleri yüzde 50’den fazla arttı.

Bilindiği gibi Ripple’ın MoneyGram’de yüzde 9.95’lik bir payı bulunuyor. Aynı zamanda MoneyGram, Ripple ile farklı alanlarda derin iş birliklerine sahip. Anlaşmanın gerçekleşmesi bu açıdan ilginç olacak.

Western Union, daha önce Ripple ile bir pilot program yürütmüştü. 2018 yılında gerçekleştirilen denemeler sonunda bir basın kuruluşuna demeç veren CEO Hikmet Ersek, testler sırasında XRP hakkında bahsedilen verimliliği göremediklerini ifade etmişti. Ersek, Ripple’ın mevcut sistemi üzerinde gerçek bir verim artışı görülebilirse şirketinin çözüm için XRP’yi kullanmayı düşüneceğini aktarmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl