Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple, Wyoming’de şirket kurdu

ripple-swell

Ripple Labs şirketi, ABD’nin Wyoming eyaletinde yeni bir şirket kurulumu yaptı.

Resmi eyalet kayıtlarına göre, Ripple Markets WY LLC adıyla kurulan şirket için ilk başvuru Şubat 2020’de yapıldı ve şu anda aktif bir şirket olarak listeleniyor.

Gelişmeyi dün Twitter hesabından duyuran Caitlin Long, “Daha fazla kripto para şirketi, kripto para dostu yasalarımızdan dolayı Wyoming’in Delaware’den daha iyi bir ikamet bölgesi olduğunu fark ediyor.” ifadelerini kullandı. Wyoming Blockchain Komitesi üyesi Long, Ripple gibi şirketlerin Wyoming’de herhangi bir kurumsal veya franchise vergisine tabi tutulmadığını belirtiyor. Eyalette kripto paralar, mülk ve satış vergisinden de muaf.

Ripple, genel merkezi San Francisco’da bulunsa da resmi olarak Delaware’de kayıtlı bir şirketti. Şirketin yasal merkezini Wyoming’e kaydırıp kaydırmayacağı henüz bilinmiyor. Son dönemde şirketin yöneticileri, ABD’deki düzenlemelerin belirsiz olduğundan şikayet etmişlerdi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse; İngiltere, Japonya ve Dubai gibi bölgeleri, şirketin genel merkezini taşıyabileceği olası bölgeler olarak sıralamıştı.

Bu arada Ripple ile SEC arasındaki davanın ilk duruşması bugün görülecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl