Ripple’dan XRP için 500 milyon dolar

Ripple, Xpring programı çerçevesinde XRP'nin kullanım durumlarını artıracak çalışmalar yapan 20'den fazla şirkete 500 milyon dolar sağladı.

Ripple, geçtiğimiz yıl XRP‘nin kullanım alanını genişletmeyi hedefleyen Xpring adında bir geliştirme programı oluşturmuştu. Şirket bu programa öncülük etmesi için Facebook’un geliştiriciler ağının eski yöneticisi Ethan Beard’ı işe almıştı.

Aradan yaklaşık bir yıl geçmesinin ardından Beard, Medium’da yazdığı bir yazı ile Xpring’in 20’den fazla şirkete 500 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

XRP çoğunlukla sınır ötesi ödemeler için kullanılsa da Beard, çok daha fazla alanda kullanılabileceğini savunuyor. Beard, bu konuda “Xpring’deki ana hedefimiz geliştiricilerin XRP için gerçek kullanım durumları yaratan projeler oluşturmalarını kolaylaştırmak” diyor.

Xpring’in 20’den fazla şirkete yaptığı yatırımlar arasında en dikkat çekeni XRP’nin kullanıldığı oyunlar geliştiren bir oyun şirketi olan Forte’ye sağlanan 100 milyon dolar oldu.

Xpring ayrıca Ripple’ın eski CTO’su tarafından yönetilen ve içerik yaratıcıları için oluşturulan bir mikro ödeme hizmeti olan Coil’e en az 20 milyon dolar yatırdı. Bu arada Coil’in de birkaç gün önce popüler görüntü paylaşım sitesi Imgur’a 20 milyon dolar yatırdığı ortaya çıkmıştı. Coil, bu yatırımla birlikte aylık 300 milyon kullanıcısı bulunan platforma entegre olacak ve bu sayede Imgur’daki yaratıcılar XRP ile ödeme alabilecekler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl