Fon yöneticisi: Ripple, davayı kazanırsa XRP 10 dolara çıkabilir

Salı günü açıklanan Hinman belgeleri, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davada, Ripple lehine çok önemli bir kazanım olarak değerlendirildi. Davanın sonuçlanmasına az bir süre kala yayımlanan belgeler, Ripple’ın SEC ile bir anlaşma yoluna gitmese bile davayı kazanabileceği yönünde umutları artırdı. Nitekim, belgelerin açıklanması, XRP fiyatında bir yükselişi de beraberinde getirdi ve hafta başında fiyat, 0.56 doların üzerine tırmandı.

Davanın sonuçlanması, kripto paranın piyasa gidişatını önemli ölçüde etkileyeceği için XRP yatırımcıları tarafından merakla bekleniyor. Bazı analistler, Ripple’ın davayı kazanması halinde, XRP fiyatının ne olacağına dair öngörülerde bulunmaya şimdiden başladı.

XRP için en az 10 dolarlık fiyat tahmini

XRP’yi çevreleyen spekülatif hareketler, temel olarak üç faktörden kaynaklanıyor:

  • SEC yöneticileri arasındaki iç mesajlaşmalar ve e-posta’lardaki Hinman belgelerinin içeriği,
  • Eski SEC Direktörü William Hinman’ın 2018 konuşması sırasında Ethereum ile ilgili yaptığı yorumlar,
  • SEC tarafından XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırılmasına ilişkin alınan düzenleyici pozisyon.

Kralow Capital’de kripto para konusunda uzmanlaşmış bir hedge fon yöneticisi olan Thomas Kralow’a göre, yukarıda bahsedilen faktörler ek spekülasyonları teşvik etme potansiyeline sahip. Kralow, bunun da önümüzdeki üç ila dört ay içinde XRP’nin değerini yukarı doğru itme olasılığı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ünlü Hinman belgelerinde Vitalik Buterin detayı

Kralow, kripto para piyasasındaki katılımcılar arasında gözlemlenen artan ilgiye ilişkin perspektifini sundu. Google trendlerinden elde edilen verilere göre, geçtiğimiz ay XRP için yapılan aramalarda iki kat artış yaşandı. Kralow da buna istinaden küresel trader’ların merakında bir artışa işaret ederek Ripple’ın davayı kazanması halinde, XRP için fiyat hedefi olarak en az 10 dolar en fazla 30 dolar belirledi.

Davada bu yıl 30 Eylül’den önce bir karar bekleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl