XRP, 2015’i mi tekrarlayacak? Bir analiste göre, %175’e hazırlanıyor

Bir analist iki yıl aradan sonra 0.20 dolarlık destek hattını kıran XRP'nin mevcut durumu ile Aralık 2015 ve Ocak 2016 arasında benzerlik kurdu.

Bugünlerde yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri XRP‘nin geleceği. Piyasa değeriyle en büyük üçüncü kripto paraya 0.20 dolar seviyesindeki iki yıllık desteği kırdığından bu yana endişeyle bakılıyor. Bununla beraber bir kripto para analisti, XRP’nin büyük bir yükselişe hazırlandığını düşünüyor.

Kripto para analisti Michael van de Poppe, XRP’nin 2016 yılının Ocak ayında geri dönmeden önce 2015 yılının Aralık ayında dibe vurduğu zamana benzer bir model oluşturuyor olabileceğini ifade ediyor.

Analist, “Doğrusu, Aralık 15 ve Ocak 16 arasında yaşadığımız döneme benzer bir piyasa döngüsüyle karşı karşıya olduğumuza inanıyorum. Evet, piyasa dinamikleri o dönemden tamamen farklı ancak piyasa döngüleri, piyasa psikolojisi ve insanoğlu göz önüne alındığında aynı şekilde hareket etme eğilimindedir.” diyor.

Analiste göre, XRP’de yeni destek hattı 0.14 – 0.17 dolar aralığında. Eğer fiyat bu seviyenin altına düşerse bu ciddi sorunları da beraberinde getirecek. Fiyatın bu seviyeye gerilemesini beklemeyen analist, en büyük üçüncü kripto paranın 0.40 – 0.50 dolar aralığına ilerleyeceğini öngörüyor. Bu, mevcut fiyatlarla %175’lik bir yükseliş anlamına geliyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl