Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’dan 27 ayda 5 milyarlık XRP satışı

Yeni bir rapor, Ripple şirketinin son 27 ayda 5 milyar XRP sattığını ortaya koydu. Ayrıca veriler, Ripple şirketinin XRP fiyatı üzerinde aylık ortalama olarak 200 milyon XRP'lik satış baskısı oluşturduğunu gösteriyor.

Yeni yayımlanan bir haber Ripple şirketinin Aralık 2017’den bu yana sattığı XRP sayısına ışık tutuyor. Bilindiği üzere XRP, 9,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü en büyük kripto para birimi.

Ripple şirketi, sattığı XRP’lerin dolar değerini her 3 ayda bir yayınladığı raporlarla gösteriyor ancak satılan XRP sayısını açıklamıyor.

2017 yılının Aralık ayında Ripple, dijital varlık satışını kontrol etmek için XRP’sinin 55 milyarını ya da bir başka deyişle toplam XRP arzının % 55’ini kriptografik olarak güvenli emanet hesaplarına kilitledi. Bu emanet programına göre Ripple her ay 1 milyar XRP kilidini açıyor. Bu süreç ise 28 ay sürecek. Kilidi açılan 1 milyar XRP’nin bir bölümü satılırken satılmayan bölüm ise tekrardan emanet programındaki kilitli yere gönderiliyor.

Aylık ortalama 200 milyon

XRPArcade’e göre; Ripple geride kalan 27 aylık sürede 27 milyarlık XRP’nin kilidini açtı ve bu sayının 21,6 milyarı emanet hesaplarına geri döndü. Bu rakamlara bakıldığında şirketin 5,4 milyarlık XRP sattığı anlaşılıyor, bu da aylık 200 milyon XRP demek. Bu, mevcut fiyatlarla 42 milyon dolar ediyor.

Ripple, fiyatın olumsuz anlamda etkilenmemesi için çok az sayıda XRP sattığını belirtse de San Francisco merkezli şirket satışlarından dolayı ciddi eleştiriler alıyor.

Ripple, son aylarda kripto para borsalarındaki XRP satışlarını ise azalttı. Şirketin son Piyasa Raporu’na göre, Ripple geçen yılın son çeyreğinde borsalardaki XRP’lerinin hiçbirini satmadı. Yıl içinde toplam satılan XRP değerinin ise 13.08 milyar dolar olduğu belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl