Ripple, XRP satışlarının 2018’in ilk çeyreğinde yüzde 83 arttığını açıkladı

Ripple, 2018 yılının ilk üç ayında 167.7 milyon dolar değerinde XRP satışı gerçekleştirerek, satışların bir önceki çeyreğe göre yüzde 83, 2017'nin ilk çeyreğine göre ise yüzde 2,400 oranında artış gösterdiğini açıkladı.

Ripple kendi internet sitesinde, 2018 yılının ilk üç ayında 167.7 milyon dolar değerinde XRP satışı gerçekleştirerek, satışların bir önceki çeyreğe göre yüzde 83, 2017’nin ilk çeyreğine göre ise yüzde 2,400 oranında artış gösterdiğini açıkladı.

Ripple, uzun zamandır kurumsal işletmeler için araçlar geliştirdiği teknolojisi XRP Ledger ile yakın bir ilişki içerisinde.

Şirket ayrıca, XRP‘nin doğrudan satışlarının bir önceki çeyreğe göre yüzde 17’lik bir düşüşle 16,6 milyon dolar olduğunu söyledi.

Öte yandan kripto para biriminin programlı satışları ise 71.5 milyon dolardan 151.1 milyon dolara yükselerek iki katından fazla artış gösterdi.

Ripple’ın Kurumsal İletişim Sorumlusu Tom Channick, CoinDesk’e XRP satışlarının şirketin beklentilerini aştığını söyledi.

Dünya genelinde işlem gören XRP’nin toplam hacmi 1. çeyrekte yüzde 68 oranında belirgin bir artışlşa 160 milyon dolara ulaştı.

XRP’nin kripto para piyasasındaki prestiji 1. çeyrekte artış gösterdi. Genel pazar hacmi ise 2017 sonundaki yüzde 5.3 oranından Mart ayı sonunda yüzde 6.9 oranına yükseldi.

Tüm dijital varlıkların toplam piyasa kapitalizasyonları 24 Kasım 2017 ve 31 Mart 2018 tarihlerinde aynı iken, XRP’nin piyasa kapitalizasyonundaki payı ikiye katlanarak yüzde 3,56’dan yüzde 7,57’ye yükseldi.

XRP’nin fiyatı Ocak ayının başlarında 0.25 dolardan az bir artışla 3.84 dolar seviyesine gelmişti. O tarihten sonra XRP sert bir düşüş yaşadı ve 1 doların altına düştü. Şu anda XRP’nin yaklaşık değeri 0.84 dolar.

Ripple ilk çeyrek raporunda, geleceğe yönelik belirsizlikle birlikte küresel düzenleyici bir krizin olumsuz etkilerinin kripto-para birimi fiyatları üzerinde yarattığı olumsuz etkiye de değindi.

Ripple, 2016’nın dördüncü çeyreğinden bu yana üç aylık XRP raporları yayınladı.

Şirketin baş kriptografı David Schwartz, programlı satışları şöyle açıklamıştı:

“Bu satış üçüncü taraflarca yapılır. Ripple, bu satışlar üzerinde doğrudan kontrole sahip değildir ve zamanlamasını kısa vadede ayarlayamaz.”

Buna karşılık, doğrudan satışlar ise, tescilli ve lisanslı bir para hizmeti şirketi olan XRP II, LLC tarafından yürütülmektedir. Şirketin geçmişte belirtmiş olduğu gibi ana alıcılar finansal kurumlardır.

Ripple, herhangi bir zamanda XRP arzının kesinliğini sağlamak için Aralık ayında emtia hesaplarına 55 milyar XRP koydu. Şirket bu XRP’lerin yaklaşık 300 milyonunu 1. çeyrekte piyasaya sürdü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl