Ripple, 55 milyar XRP’yi dağıtmaktan neden vazgeçti? Yönetici açıkladı

Ripple'ın teknoloji direktörü, şirketin elinde tuttuğu 55 milyar XRP'yi dağıtmayı denediğini ancak bundan vazgeçtiğini açıkladı.

Ripple’ın teknoloji direktörü David Schwartz, Twitter’da dahil olduğu bir tartışmada, yıllar önce şirketin elinde tuttuğu büyük miktarda XRP’ler hakkında açıklama yaptı.

Schwartz’ı tartışmaya dahil eden şey, kripto para influencer’ı Tiffany Hayden’in Ripple’ın öncesinde 55 milyar XRP’yi dağıtma sözü verdiğini hatırlatmasıydı. Bunun üzerine Schwartz, “Denedik. XRP’yi çok kolay satma ihtimali doğduğundan bu yana ise bunu yapmak çok ama çok zor hale geldi.” ifadelerini kullandı.

“Ripple’ın XRP Ledger üzerinde kontrolü yok”

Ripple 2017’nin sonlarından itibaren elindeki 55 milyar XRP’yi bölüm bölüm satmaya başlamıştı. Son dönemde satışlarını ciddi şekilde azaltan Ripple’ın elindeki XRP sayısı da yaklaşık 6 milyar azalmıştı.

Sahip olduğu XRP miktarından bağımsız olarak Schwartz, Ripple’ın XRP Ledger üzerinde herhangi bir kontrolü olmadığını, Ripple’ın faaliyetlerini durdurması durumunda bile her zamanki gibi sistemde işlem yapılmaya devam edilebileceğini belirtti.

Quora platformunun soru/cevap kısmında konuyu değerlendiren Schwartz şunları söyledi:

“Ripple, XRP’nin bir kısmına sahip olsa da, bize ağ üzerinde kontrol vermiyor. İşlemlerimiz tıpkı herkes gibi doğrulayıcılar tarafından onaylanmalıdır.

2017 yılının sonunda şirket, sahip olduğu 55 milyar XRP’yi kriptografik olarak güvenli bir emanet hesabına yerleştirdi. Bu, Ripple’ın tek seferde piyasayı XRP’ye boğacağı endişesini ortadan kaldırıyor. Zaten bu durum, bizim için de hiç iyi olmaz”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Yusuf Yanıtla

    Xrp yakılsın kampanyası başlamıştı darlandılar belli, xrp yükselişe geçene kadar piyasaya sürmezler artık

  2. Yucel Yanıtla

    Madem ki piyasaya surmeye niyetiniz yok yakın abicim o zaman niye sakliyorsunuz? Piyasada halen xrp mi surecekler yine endisesi var. Anlamis degilim su inadı