Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Borsaların art arda gelen hamleleri sonrası Ripple’dan açıklama

Ripple şirketi, XRP’nin son günlerde Coinbase dahil olmak üzere çok sayıda borsada alım satımının durdurulması sonrası bir açıklama yayınladı. Açıklamada, SEC’nin açtığı davanın Ripple ile bir bağlantısı olmayan sayısız masum XRP sahibini etkilediği vurgulandı ve iddialara karşı savunmanın birkaç hafta içinde yapılacağı belirtildi.

Açıklama şöyleydi:

“Halk ve basın, hikayeyi yalnızca SEC tarafından duydu ve Ripple aleyhindeki bu kanıtlanmamış iddialara karşı birkaç hafta içinde yanıtımızı sunacağız.

SEC’nin bu davayı açma kararı, sadece Ripple’ı değil, tüm kripto para sektörünü ilgilendiriyor ve bu, ABD’deki tüm kripto para sektörüne yönelik bir saldırı. ABD’de kripto para için yasal açıdan tehlikeli bir belirsizlik olduğunu hep söylemiştik. SEC’nin açtığı dava, Ripple ile bağlantısı bulunmayan sayısız masum XRP sahibini etkiledi. Aynı zamanda borsalar, piyasa yapıcılar ve trader’lar için suyu gereksiz yere bulandırdı. SEC, koruması gereken topluluğa aktif bir biçimde zarar vererek piyasayı daha belirsiz kıldı. Sonuç olarak, bazı piyasa katılımcılarının ihtiyatlı bir şekilde tepki vermesi şaşırtıcı değil.

Bu arada Ripple, ABD’de ve dünyada tüm ürün ve müşterilerle çalışmaya ve onları desteklemeye devam edecek. Müşterilerimizin çoğu ABD’de değil ve genel XRP hacmi, büyük ölçüde ABD’nin dışında. Örneğin İngiltere, Japonya, İsviçre ve Singapur’da XRP’yi kullanma yolunun açık kuralları var. Sekiz yıl boyunca yüzlerce müşterinin küresel ödemelerle ilgili sorunlarını çözmesine yardımcı olan ürünler geliştirdik. Şirketimizi savunacağız ve ABD kripto para sektörü için var olan belirsizliği ortadan kaldırmak üzere bu konuyu mahkemede çözüme kavuşturmayı dört gözle bekliyoruz.

Buna paralel olarak, SEC’nin yeni komisyon üyeleri ve lideri ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Ripple’ın bu açıklamasının ardından XRP fiyatında sert hareketler gözlemlendi. Piyasa değeriyle en büyük üçüncü kripto para, yaklaşık yüzde 40 artışla 0.18 dolar seviyelerinden dakikalar içinde 0.25 dolara çıktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl