Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

CFTC’den XRP’nin fiyatında yükseliş getiren açıklamalar

XRP, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert'in açıklamaları sonrası çift haneli yükseldi.

CFTC başkanı Heath Tarbert’in, XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığının belirsiz kalmasıyla ilgili açıklamalarının ardından kripto para 0.24 dolara kadar yükseldi.

Kripto para piyasası şu günlerde ciddi bir yükseliş dalgası yaşıyor ve XRP de bundan önemli ölçüde faydalanıyor. Piyasanın üçüncü en büyük parası olan XRP, günün ilk saatlerinde 0.24 doları aştı.

Bu yükselişle XRP, son 1 ayda işlem gördüğü en tepe noktaya ulaştı. Ağustos ayından bu yana kısa süreli olsa da birkaç kez 0,30 dolara ulaşan XRP, düşüş trendine girmesiyle birlikte Aralık ayı sonlarında 0,19 dolara kadar inmişti.

Sonuç olarak, 2019’un sonu itibariyle XRP, 2 yıl sonunda en yüksek noktasından yüzde 95’lik düşüş yaşamış oldu.

XRP’deki son yükselişe ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) gelen yeni açıklamalar katkı sağlamış olabilir.

“XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı net değil”

CFTC başkanı Heath Tarbert, bugün Cheddar’a yaptığı açıklamada jürinin; XRP’nin gerçekten bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda hala karar vermediğini söyledi ve “Net değil. Takipte kalın” şeklinde konuştu.

Tarbert, “Meselenin bir kısmı SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile paylaştığımız yargı yetkisi konusu” derken, “Eğer bir menkul kıymetse, onların yetki alanlarına girer ancak bir emtia ise bizim yetki alanımızdır.” sözlerini tamamladı.

XRP’nin bir menkul kıymet olmaması ise Ripple’ı çok pahalıya patlayacak bir davadan kurtarabilir, bu da XRP’nin önünün açılmasına ciddi şekilde katkı verir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl