XRP, beklenen çıkışı yaptı: 5 ayın en yüksek seviyesi

En büyük üçüncü kripto para XRP, bugün Binance'te USDT'ye karşı yüzde 35 oranında değer kazandı. 0.43 dolara çıkan XRP, son 5 ayın zirvesinde yer alıyor.

En büyük ilk 3 kripto paradan biri olan XRP, beklenen çıkışı sonunda yaptı. 10 Mayıs’ta 0.28 dolara kadar gerileyen kripto para, bugün 0.43 doları gördü.

Kripto para borsası Binance’ten alınan verilere göre XRP/USDT’nin gün içi en düşük seviyesi 0.32 dolar. En düşük seviye baz alındığında gün içerisinde yüzde 35 oranında değer kazandığını söylemek mümkün.

XRP’de bu seviye en son 24 Aralık 2018’te görülmüştü. Kripto para, o gün 0.45 dolara dokunmuştu.

XRP/USDT grafiği, grafik: TradingView

XPR’nin yükselişi, alternatif kripto paralara para akışının hızlandığını göstermesi açısından önemli. Şu anda XRP, piyasa değeri ile en büyük ilk 100 kripto para arasında açık ara farkla en çok değer kazanan kripto para konumunda. XRP, gün içi en düşük seviyesine göre yüzde 35 artarken ilk 100’de onu takip eden IOTA’da bu oran yüzde 19.

Bugünkü artış, önde gelen kripto para borsalarından Coinbase’in XRP’yi New York’ta yaşayanlar için de alım satıma açmasının ardından geldi.

Bu arada XRP’nin piyasa kapitalizasyonu, yükselişin ardından 17 milyar doları aştı. Son olarak kripto para, geçtiğimiz yılın Ocak ayında en yüksek noktasına ulaştığında 3.84 dolardan el değiştiriyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl