Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple yöneticisi: Topluluk, bizi 48 milyar XRP’yi yakmaya zorlayabilir

Ripple'ın teknoloji direktörü David Schwartz, XRP topluluğunun Ripple şirketinin, elinde bulundurduğu 48 milyar token'ı yakmasını sağlayıp sağlayamayacağı sorusu üzerine "Evet bunu sağlayabilirler. Ripple da bunu engellemek için hiçbir şey yapamaz. Açık blokzincirler demokratiktir. Eğer çoğunluk kuralların değişmesini istiyorsa, azınlığın onları durdurmak için yapabileceği hiçbir şey yoktur." dedi.

david-schwartz (1)

Ripple baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, XRP topluluğunun, şirketi coin yakmaya zorlayabileceğini belirtti. Bilindiği üzere Ripple şirketi XRP arzının yarısından fazlasını elinde tutuyor ve şirketin fiyatı etkileyecek kadar satış yapmadığını açıklamasına rağmen bu konuda sürekli olarak ciddi eleştiriler alıyor.

Schwartz kendisine Twitter’da sorulan; nodlar, doğrulayıcılar ve XRP Ledger topluluk üyelerinin Ripple şirketinin, elinde bulundurduğu 48 milyar token’ı yakmasını sağlayıp sağlayamayacağı sorusu üzerine şu cevabı verdi:

“Evet bunu sağlayabilirler. Ripple da bunu engellemek için hiçbir şey yapamaz. Açık blokzincirler demokratiktir. Eğer çoğunluk kuralların değişmesini istiyorsa, azınlığın onları durdurmak için yapabileceği hiçbir şey yoktur.”

XRP Ledger’daki değişiklikler için doğrulayıcıların yüzde 80’inin onayı gerekiyor. Değişiklik durumu iki hafta boyunca bu seviyenin üzerinde kalırsa, aktivasyon başlıyor. Haziran ayında, XRPL’deki doğrulayıcılar, özellikle Ripple’ın desteği olmadan yeni bir değişikliği kabul etmek için oy kullandılar.

Ethereum’da yükseliş bekliyor

Öte yandan XRPL’nin orijinal mimarlarından biri olan Schwartz, Ethereum ve Bitcoin hakkındaki görüşlerini de netleştirdi. Başarılı CTO, Ethereum’da yükseliş beklediğini ve en büyük ikinci kripto paranın harika bir geliştirici topluluğa ve en iyi DeFi ekosisteme sahip olduğunu belirtti.

Bitcoin’i Ford Model T ile karşılaştırdı

Schwartz, Bitcoin’in ise “eski” kalmaması için mutlaka teknolojisini geliştirmesi gerektiğini söylüyor:

“Ford’un T modeli, otomobilin en sonunda atların yerini alacağını gösteren teknolojik bir zaferdi. Ancak T modeli atın yerini almadı. Bitcoin, teknolojik açıdan geri kalmamak için gelişmeye devam etmeli”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl