Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

XRP, CoinGate’te tekrar listelendi: “Dava Ripple’ın lehine dönmeye başladı”

xrp-ripple

Geçtiğimiz haftalarda XRP’yi yeniden listeleyen İsviçreli kripto para borsası Lykke’nin ardından bir başka platform daha aynı kararı aldı.

Kripto para ödeme ve alım satım platformu CoinGate, bugün yaptığı açıklamada, XRP’nin tekrar listelendiğini ve artık ABD’liler hariç herkesin platform üzerinde XRP satın alabileceğini, ödemelerde kullanabileceğini bildirdi.

Açıklamada, davanın Ripple‘ın lehine dönmeye başladığı, alınan kararda bunun etkili olduğu vurgulandı. Ayrıca bu durumun bir sonucu olarak XRP fiyatının 1 doların üzerine çıkarak artış gösterdiği, fiyat artışının davanın seyrinin değişimine işaret ettiği kaydedildi. Dahası, XRP’yi platformlarda yeniden listelenmesi talebinin arttığının da altı çizildi.

XRP işlemlerini tüm diğer kullanıcılara açarken ABD’lileri dışarıda tutan CoinGate, bunu ise davada hala yasal belirsizlik devam ettiği için coğrafı kısıtlamaların zorunlu olduğunu belirterek açıkladı.

Yaklaşık 46 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük dördüncü kripto para olan XRP, TSİ 20.40’ta 1.03 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl